20 August 2021

Як вибрати фарбу для шпалер. Відео: Латексна фарба Element 7

Обклеювання стін шпалерами - найпопулярніший спосіб декорування стін, а найкраще продовжити термін їх експлуатації допоможе фарба для шпалер: вона миється, стійка до стирання і вигорання, дозволяє повертати поверхні чистий й новий вигляд.

Як вибрати фарбу для шпалер. Відео: Латексна фарба Element 7

Слід враховувати, що паперові шпалери фарбувати не можна, найкраще підходить фарба для флізелінових шпалер і шпалер на основі скловолокна. Фарбують також і бамбукові шпалери, але в цьому випадку мова йде, скоріше, про кольорове просочення, ніж про фарбу. Наклеювання шпалер зі скловолокна і склотканини вимагає певних навичок і пов'язане з низкою незручностей, тому шпалери на флізелін є найбільш популярним матеріалом для первинної обробки стін перед подальшим фарбуванням.

Як пофарбувати шпалери

Перед тим, як приступати до роботи, слід визначитися, якою фарбою фарбувати шпалери на флізеліновій основі.

Для поверхні даного типу найбільш підходить латексна фарба для шпалер, витрата якої на квадратний метр помітно менше, ніж в інших матеріалів. Вибираючи, чим пофарбувати шпалери на кухні, в коридорі або дитячої кімнаті, слід перш за все виходити з питань безпеки, практичності та візуальної привабливості. Фарба Element 7 відповідає всім перерахованим вище вимогам.

Також важливо правильно підібрати інструменти, що будуть вкористовуватися.

Чим фарбувати шпалери на флизелиновій основі:

  • малярський скотч,
  • кювету для фарби,
  • вузький валик,
  • широкий валик з «шубкою».

Перед тим, як приступати до фарбувальних робіт, малярським скотчем заклеюють розетки, вимикачі, периметр стиків зі стелею, плінтусами, дверима, вікнами. Плівкою накривають підвіконня, батареї та підлогу.

Досвідчені майстри знають, як пофарбувати шпалери без розводів.

  • Починати роботу потрібно з кутів та стиків, ретельно профарбовуючи пензликом лінію шириною у 2-3 сантиметри.
  • Але як фарбувати шпалери валиком, щоб вдалося уникнути не лише розводів, а й прогалин? Наступним етапом потрібно фарбувати ширшу лінію мініваликом, частково перекриваючи шар фарби, нанесений пензликом.
  • Після того, як проблемні місця були добре профарбовані, настає черга використовувати широкий валик. Плавними рухами зверху донизу фарбують стіну, добре вдавлюючи валик в текстуру, таким чином заповнюється кожен міліметр поверхні.
  • Фахівці рекомендують при фарбуванні рухатися зліва направо, не змінюючи напрямку руху.

Після першого фарбування фарба повинна повністю просохнути. Тривалість висихання залежить від температури та вологості в приміщенні, але не може бути меншою, ніж 48 годин. Потім процес фарбування повторюється ще раз.

Перед кожним використанням фарби її потрібно попередньо перемішати. Можна просто гарненько струснути відерце з щільно закритою кришкою, можна скористатися будівельним міксером, а можна розмішати вручну, використовуючи шпатель або лопатку.

Залишки фарби зберігають в щільно закритій місткості при кімнатній температурі

 

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради

Будь-ласка, заповніть форму і натисніть кнопку «Відправити»

Дякуємо!

Ваши данные приняты