23 June 2021

Відео: Як правильно вибрати та наносити фасадну фарбу | Поради Технолога

Щоб заштукатурений фасад придбав цілісний та закінчений вигляд, використовується фасадна фарба, а як вибрати цей матеріал розповів технолог Олександр Бойченко.

Відео: Як правильно вибрати та наносити фасадну фарбу | Поради Технолога

Зовнішня обробка будинку грає не менш важливу роль, ніж внутрішня, адже це не тільки «одяг», за яким зустрічають, але й важливий елемент фінішного покриття, що грає значну роль в захисті всієї будівлі. Для фасадних робіт підходить тільки фарба паропроникна, щоб матеріал міг пропускати через себе пари вологи - таким чином вдається уникнути утворення конденсату при великій різниці температур зовні та всередині приміщення.

Силіконова фарба для фасаду: як купити лакофарбовий матеріал відповідно до вибору підкладки

Дуже важливо, забарвлення ідеально лягло на поверхню і «працювало у парі» з підкладкою. Тому силіконова фарба для фасаду вибирається залежно від типу підкладки.

Фасадний матеріал повинен мати такі властивості:

 

  • атмосферостійкість і вологостійкість,
  • стійкість до ультрафіолету,
  • стійкість до механічних і фізичних дій,
  • мати хорошу газо- і паропроникність.

 

Неправильний вибір фінішного покриття при зміні плюсових і мінусових температур призведе до розриву підкладки, утворення грибка і цвілі, що своєю чергою може зруйнувати навіть саму основу.

Найпопулярнішими підкладками при утепленні стін є мінеральна вата і пінополістирол.

Фарба для мінеральної вати

Мінеральна вата - це універсальний тип ізоляції, вона має широкий спектр застосування. Мінвата в рулонах або плитах призначена для звукоізоляції, а також для протипожежного захисту зовнішніх стін. Активно використовується мінеральна вата в теплоізоляції, оскільки запобігає втраті або отриманню тепла будівлею через стіни та дах. Таким чином, для обігріву або охолодження будинку потрібно менше витрат.

Фарба для мінеральних поверхонь забезпечує систему високою паропроникністю, що допомагає уникнути утворенню вологи, грибка і цвілі. З лінійки ELEMENT для такої поверхні рекомендується фарба для мінеральної вати Елемент 8, Елемент 9 і Елемент 10.

Фарба для пінополістиролу

Пінополістирол належить до того типу будівельних матеріалів, які здатні поліпшити дизайн і структурну цілісність будівлі. Він використовується в багатьох будівельних конструкціях завдяки своїй стійкості,довговічності та здатності покращувати енергоефективність. З цим матеріалом використовується тільки фарба для пінополістиролу PRO SILIKONE або Елемент 10, що мають підвищену вологостійкість, паро- та газопроникність.

Фарба наноситься з інтервалом у 2-4 години в залежності від температури та вологості. Вже через 4 години вона перестає прилипати до рук, цикл повного висихання - до 28 днів.

Фарба для систем утеплення стін

Фарбування фасаду рекомендується виконувати в теплу пору року. Фарба для систем утеплення стін найкраще лягає на поверхню при температурі повітря від +5 до +30 градусів Цельсія і при вологості не вище 65%. Таким чином, навіть в теплу, але дощову і вологу погоду фарбувальні роботи фасаду краще не проводити.

Матеріал наноситься пензлем спеціалізованим пульверизатором або валиком. Для гладких поверхонь вибирають поролоновий валик, поверхні з підвищеною шагренню фарбують валиком з високим ворсом.

Фарба для утеплення фасаду з лінійного ряду фасадних фарб ELEMENT володіє чудовою покривністю, завдяки чому легко наноситься на поверхню і з першого ж нанесення фарбує всі пори, не залишаючи непрокрашених ділянок.

 

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради