26 January 2021

Як обрати декоративну штукатурку для стін

Об'ємні малюнки та фактурні покриття вже декілька років є незмінними інтер'єрними трендами. Реалізувати такі рішення допомагає декоративна штукатурка.

Як обрати декоративну штукатурку для стін

З нею можна зробити своє житло неповторним, надавши стінам та стелі необхідну фактуру й об'єм.

Слід зауважити, що під поняттям «декоративна штукатурка» мається на увазі кілька найменувань фінішного матеріалу - це може бути декоративне покриття або навіть фарба. Та оскільки таке позначення вже міцно увійшло в побут, для зручності ми теж будемо його використовувати.

Декоративні штукатурки для внутрішніх та зовнішніх робіт

Тип декоративної штукатурки вибирають в залежності від місця і приміщення, де її планують застосовувати.

Є дві основні класифікації: для зовнішніх та для внутрішніх робіт. Крім того, всі штукатурки ділиться на кілька видів залежно від певних якостей: водонепроникна, вогнестійка, стійка до стирання.

До складу штукатурок для зовнішніх робіт входять компоненти, що роблять поверхню стійкою до впливу негативних погодних факторів: великих перепадів температур, дощу, снігу, сонячних променів. Водночас такі матеріали категорично не рекомендуються використовувати для внутрішніх роботах, оскільки вони можуть негативно впливати на здоров'я людини. Так само як і «безпечні» внутрішні штукатурки абсолютно не підходять для зовнішніх робіт через нестійкість до погодних факторів.

Декоративні штукатурки для внутрішніх робіт

Внутрішні декоративні штукатурки застосовуються для фінішного покриття стель і стін всередині приміщень. Вони мають самостійне декоративне значення і не вимагають додаткового оброблення.

Широкий асортимент декоративних штукатурок дозволяє створити власний неповторний інтер'єр:

●     перламутрова штукатурка ENIGMA ELEMENT DECOR з частинками мармурового пилу,

●     універсальна MISTERIO,

●     ARTE VENEZIANO створює ефект полірованого мармуру,

●     SABBIA PERLATA змінюється в залежності від освітлення,

●     інші, не менш ефектні, декоративні штукатурки ELEMENT.

При виборі штукатурки для внутрішніх робіт перш за все слід орієнтуватися на тип приміщення. Для кухонь і ванних кімнат будуть потрібні вологостійкі покриття, для коридорів та дитячих - стійкі до стирання, в спальнях і вітальнях більше уваги можна приділити оригінальності.

Декоративні штукатурки для зовнішніх робіт

Фасадна штукатурка, перш за все, має за мету утеплення зовнішніх стін будівлі. Тому до її складу додають всілякі наповнювачі. Така обробка особливо потрібна для поліпшення мікроклімату всередині панельних будинків, щоб уникнути промерзання міжпанельних стиків або кутів.

Крім того, фасадна штукатурка здатна візуально поліпшити будівлю, приховуючи будівельні дефекти і вади.

Одним з найбільш цікавих представників свого класу є фасадна декоративна штукатурка TRAVERTINO "ELEMENT DECOR" - водовідштовхувальне і паропроникне, та водночас вельми привабливе покриття з ефектом натурального каменю.

Техніки декоративних покриттів: як визначитися з вибором

Велику різноманітність у світ декоративних штукатурок також привнесли різні техніки їх нанесення. Після того як було визначено місце використання штукатурки і обрано конкретний матеріал, можна переходити до вибору бажаного ефекту. Серед великої кількості ефектів нанесення декоративної штукатурки є кілька «класичних варіантів»:

●     венеціанська,

●     камінь травертин (старовинний камінь),

●     оксамит або перламутр,

●     натуральний мармур.

Про всі особливості цих технологій більш детально можна дізнатися на нашому YouTube-каналі.

Для штукатурок, що містять у своєму складі дрібні фракції певних домішок, як то мармурова крихта, натуральний черепашник та інше, доступні більш неординарні рішення. Завдяки цьому досягаються вишукані й оригінальні візуальні ефекти.

Наприклад, декоративне покриття VELLUTO "ELEMENT DECOR" з оксамитовою текстурою і перламутровим ефектом завдяки дрібним металізованим фракціям здатне змінювати сприйняття інтер'єру в залежності від кута, під яким падає світло.

Переваги декоративних штукатурок перед іншими видами оздоблення стін

●     Декоративна привабливість: у потинькованих поверхонь є маса можливостей для покращення або зміни декору

●     Довговічність: оштукатурені поверхні більш стійкі до різних негативних чинників. Практично будь-які пошкодження можуть бути усунені без особливих зусиль. Наприклад, подряпина на шпалерах, що з'явилася через рік після обклеювання, усувається тільки повним переклеюванням всієї кімнати, а подряпина на стіни, що була покрита декоративною штукатуркою, просто зафарбовується.

●     Без забруднення: така поверхні притягують менше пилу, не вигоряють на сонці, не вицвітають від часу.

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради

Будь-ласка, заповніть форму і натисніть кнопку «Відправити»

Дякуємо!

Ваши данные приняты