30 August 2021

Декоративна штукатурка під бетон з ефектом іржавого металу | Відео

У новому випуску Бібліотеки декорів ELEMENT ми покажемо, як в одному місці поєднуються штукатурка «під бетон» і «під іржу».

Декоративна штукатурка під бетон з ефектом іржавого металу | Відео

Дизайнери часто використовують дихотомію бетону і металу у вітальнях, кухнях, коридорах. Штукатурка «під бетон» в інтер'єрі робить приміщення надзвичайно індустріальним, але водночас неймовірно художнім, часом надаючи майже сюрреалістичного вигляду.

Нанесення декоративного покриття «іржа та бетон»

 Як основа використовується матеріал на основі натурального вапна MISTERO. Це і буде наша декоративна штукатурка «під бетон», як наносити йогоми розповідали в попередніх випусках. MISTERO доповнює декоративне покриття CORTEN, що імітує корозійний метал - саме ефект окисненої сталі й дає ні з чим не зрівняне враження антикварного заліза. Техніка нанесення особливою складністю не відрізняється - по суті, це звичайне нанесення у два шари з використанням декількох кольорів. 

 

  1. Оскільки будь-яке декоративне покриття вимагає попереднього ґрунтування, на підготовчому етапі використовується кварц-ґрунт FONDO DI QUARZO з мармуровим пилом. 

  2. За допомогою шпателя першим шаром наноситься декоративна штукатурка Кортен, яка попередньо тонується в необхідний колір. Оскільки до складу матеріалу входить дрібна фракція гранітної крихти, після висихання Кортен дасть невелику зміну кольору, і це потрібно враховувати при тонуванні. Мазки наносяться хаотично, на перший погляд навіть недбало, створюючи відчуття непередбачуваності. 

  3. Після того як штукатурка під іржу трохи просохне, але не чекаючи повного висихання, можна приступати роботі з Mistero, що і буде створювати ефект вивітреного бетону. Перший шар Mistero слід наносити в базовому кольорі - тобто без тонування. Однак це не означає, що можна обійтися без попереднього розмішування будівельним міксером, оскільки будь-який вапняний матеріал в процесі зберігання має властивість загусати. Перемішування допомагає матеріалу стати більш пластичним. 

  4. Другий, затонований шар Mistero наноситься на стіну, що вже повністю просохла, після чого знову дають поверхні повністю висохнути. Якщо виявиться, що після нанесення другого шару вапняної штукатурки в окремих місцях недостатньо проступає іржа, змоченим у воді пензликом наноситься CORTEN, заповнюючи прогалини та пропуски. 

  5. Для захисного покриття рекомендується використовувати віск TRAVERTINO FINITURA. Він практично непомітний, при цьому добре піддається прибиранню - пил та невеликі забруднення зі стіни, обробленої восковим покриттям, легко стираються вологими серветками.

 

І головне: штукатурка під бетон своїми руками - це, звичайно, можливо, але якісно її нанести та домогтися бажаного ефекту зможе тільки досвідчений майстер.

 

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради

Будь-ласка, заповніть форму і натисніть кнопку «Відправити»

Дякуємо!

Ваши данные приняты