26 September 2020

Чим фарбувати дерев'яні поверхні у житлових приміщеннях? Розбираємося ґрунтовно

Фарбувати будинок потрібно не лише з технічної та естетичних причин - це ще й дуже захоплива робота!

Чим фарбувати дерев'яні поверхні у житлових приміщеннях? Розбираємося ґрунтовно

У всякому разі друзі Тома Сойєра були у цьому дуже впевнені.  Але щоб праця не була даремною, важливо правильно підготує поверхню та підібрати відповідний тип фарби.

Сьогодні для дерев'яних покриттів споживачі все частіше обирають емалі та антисептики на водній основі.

Антисептики підходять для всіх дерев'яних поверхонь та зон:

  • фасадів, всередині і зовні,
  • вагонки, панелей OSB,
  • дверей, вікон, сходів, меблів, підлоги,
  • інших декоративних дерев'яних елементів.

 

Дана категорія продукції ELEMENT дає гарантію захисту від грибка, цвілі та моху від п'яти років та більше.

Колірна гамма ELEMENT допоможе підкреслити природну текстуру виробів з деревини,  також існує варіант безбарвної продукції - її використовують для колерування  у пастельні тони.

Водорозчинна емаль - відносно новий вид фінішного покриття деревини. Нею фарбують вікна і двері, допускається використання, як зовні, так і всередині приміщення. 

Вона добре лягає на різні дерев'яні поверхні, ДВП, ДСП, OSB. Матеріал цей дуже стійкий до механічних і фізичних навантажень. Має прекрасну адгезію до поверхні.

Вибираємо фарбу для типу приміщення

Всі приміщення можна умовно розділити на три типи:

  • звичайні,
  • з підвищеною вологістю (ванни, кухні, пральні та просто сирі приміщення);
  • з великою прохідністю (комерційні, громадські приміщення, приміщення з великим трафіком).

 

Всі дерев'яні поверхні перед фарбуванням в обов'язковому порядку потрібно прогрунтувати. в жодному разі не можна пропускати цей етап. В іншому випадку результат фарбування може дуже сильно розчарувати.

Більш того - в приміщеннях з підвищеною вологістю ґрунтовку потрібно проводити у два етапи:

  1. перший шар грунту - використовуємо антисептик по дереву ELEMENT GRUND ANTISEPTIK;

  2. другий шар - грунт глибокого проникнення ELEMENT GRUND.

Види фарб по дереву

Найчастіше в побуті доводиться фарбувати вікна та двері - вони завжди на виду, інтенсивно використовуються, дуже часто розташовані в складних експлуатаційних умовах, наприклад, підвищена вологість, різниця температур з різних сторін і т. д.

Тому питання вибору фарби лежить відразу в двох площинах - це обов'язково повинно бути зносостійке, надійне покриття, але разом з тим дуже важливо, щоб воно давало привабливий вигляд.

За своєю основою фарби діляться на два види

  • Алкідна фарба по дереву досить довго вважалася чи не єдиним доступним покриттям дерев'яних поверхонь. Зараз її в побуті мало використовують через різкий та сильний запах, а також через тривалий період висихання (іноді до 3 діб, але сучасні масляні фарби сохнуть протягом 12-24 годин). Втім, у неї є і позитивні сторони - стійкість до дрібних подряпин і стирання.
  • Найбільш простою у використанні вважається фарба на водній основі. Вона добре лягати на поверхні, раніше пофарбовані іншими фарбами, має слабо виражений запах, сохне не біліш 3-4 годин, не вицвітає і не розтріскується.

 

Акрилова емаль по дереву

Акрилова фарба по дереву має всі переваги покриттів на водній основі - екологічність, швидке висихання, відсутність неприємного запаху, великий вибір колірної гами.

Після висихання акрилові фарби дають матову непрозору поверхню, вони не тьмяніють і не розтріскуються. Завдяки швидкому висиханню їх можна наносити в кілька шарів, а помилки в роботі зафарбовуються та легко виправляються.

Щоб посилити акрилову фарбу та надати їй зносостійкість, її поверхню можна покрити лаком. Фарба використовується в приміщенні та на відкритому повітрі: для меблів, дверного полотна, віконних рам, дерев'яних панелей на стінах.

За ступенем блиску акрилові фарби поділяються  на:

  • напівматові,
  • матові,
  • глянцеві,
  • напівглянцеві.

 

Фарба випускається в базовому білому кольорі, а також в транспарентной базі для коліровки в яскраві насичені тони.

Алкідна фарба

Алкідна фарба по дереву відноситься до якісних покриттів - вона може використовуватися в місцях з інтенсивною експлуатацією. При висиханні перетворюється у тверду емаль, що забезпечує значну стійкість до стирання і подряпин.

Це вдалий вибір для ділянок з інтенсивним рухом або приміщень, які вимагають частого миття з використанням агресивних миючих засобів: коридори, холи, ванні кімнати, пральні, кухні і т. д.

Алкідна фарба має різкий і досить сильний запах, тому при фарбуванні в приміщенні потрібна бути якісна вентиляція та провітрювання. 

Цей недолік компенсується різноманітністю доступних колірних рішень.

Антисептики по дереву

Як природний матеріал, дерево має властивість гнити під впливом погодних умов. Гниття - біохімічний процес, який призводить до зміни кольору, зменшення маси та поступового погіршення якості. Цей процес може зупинити захисне просочення, якщо ним обробити вироби з дерева.

Є такі види антисептиків:

  • Неорганічні (тобто ті, що розчиняються водою),  рекомендується використовувати при обробці дерев'яних стін, ванних кімнат, садових та віличних меблів,  виробіві з дерев’яного бруса. Неорганічні антисептики на даний час є найкращим захистом для дереви, до того ж вони нетоксичні.
  • Комбіновані і органічні (масляні) не підходять для використання в житлових будинках, оскільки містять шкідливі речовини. Ними обробляють стовпи, шпали і все, що знаходиться за межами приміщення, та з чим людина стикається не часто.

 

Залежно від призначення антисептики також діляться на групи.

  • Профілактичним антисептиком обробляють матеріал перед використанням. Він забезпечує тривалий та якісний захист від комах, плісняви ​​та грибка.
  • Захисний антисептик по деревині використовується для захисту агресивних дерев'яних поверхонь. Його завдання - зупинити процес пошкодження деревини, що вже розпочався. Якщо деревина використовується в умовах підвищеної вологості, то лікувальні засоби можуть застосовуватися в якості профілактичних.

 

При виборі антисептика рекомендується керуватися слідуючими критеріями:

  • вони повинні володіти протигрибковими, антибактеріальними і інсектицидними властивостями;
  • антисептик для внутрішніх приміщень повинен бути нетоксичним, захищати конструкцію від сонячних променів, вологи, не мати запаху;
  • не викликати корозії;
  • бути стійким і надовго захищати поверхню.
  • підкреслювати природну красу текстури дерева.

Як фарбувати фарбою по дереву

Оволодіти технікою якісного фарбування дерев'яних поверхонь нескладно, потрібна лише невеличка практика.

Поверхня попередньо повинна бути поґрунтувати, відшліфована та очищена від пилу і жиру. Предмети, на які можуть потрапити бризки фарби, слід накрити плівкою або ганчір'ям.

Великі поверхні (підлоги, підвіконня, панелі) фарбуються валиком, і це дає не лише економію часу, але і робить фарбування рівномірним - без смуг і слідів від пензля. 

Пензлик у фарбу слід занурювати не більше, ніж на ¼, проводячи короткими мазками паралельно текстурі.

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради