Венеціанська штукатурка – історія, техніки та матеріали
Одна з найбільш популярних декоративних штукатурок своїм корінням походить з Італії. Мармур, як будівельний матеріал, був досить недешевим задоволенням, і дозволити собі могли на той момент, лише поважні особи.
В роботі – непрактичний, проносив незручності у вигляді пилу при обробці. Майстри задумалися, як і його можна використати. Додали вапна та органічного пігменту, отримали унікальний склад, з яким працювати було набагато простіше. Від натурального мармуру відрізними було практично неможливо. Має право на існування і версія щодо походження матеріалу з Древнього Єгипту, а вже звідти італійські архітектори його запозичили.
Оригінальна венеціанська штукатурка чи Stucco Veneziano, у своєму складі містить три основних компоненти – кам’яний пил (мармуровий, гранітний, кварцовий чи інший), зв’язуючи речовину – гашене вапно (чи акрилові добавки). Третім є пігмент органічного чи неорганічного походження. Його додають в суміш, і матеріал зафарбовується повністю. Іноді фарбник додають на етапі фінішного нанесення.
Підготовка стінової поверхні
Готову венеціанську штукатурку наносять на поштукатурену поверхню, попередньо переґрунтовану. Не повинно бути тріщин, шершавості та пилу. Від цього залежить кінцевий результат та довговічність матеріалу. Пам’ятайте, якісний матеріал, нанесений на стіну, має товщину не більше 1 мм.
Тільки спеціаліст з досвідом може виконати такі трудомісткі роботи.
Нанесення венеціанки
В роботі використовують професійні інструменти. Наприклад, шпатель для венеціанської штукатурки BOLDRINI. Процес тривалий, бо суміш наноситься кількома, дуже тонкими шарами. Мазки хаотичні, саме так досягають ефекту мармурового покриття. Прожилки, властиві цьому матеріалу, виникають при якісному розтиранні шпателем чи гладилкою. Досягнути неповторного блиску допоможе віск. Його наносять при завершенні роботи і добре натирають.
Основні техніки нанесення:
- нанесення «мостами» або нахльостуванням;
- суцільне нанесення;
- поперемінні горизонтальні чи вертикальні мазки;
- тільки горизонтальні чи тільки вертикальні мазки.
Переваги венеціанки
На матеріалі не економлять. Вибирайте продукт з високою якістю, хорошим складом. Серед основних переваг можна виділити наступні:
- естетичний ефект. Правильно нанесений матеріал важко відрізнити від натурального каменю.
- довговічність. Прослужить значно довше, ніж будь-які шпалери чи фарба.
- практичність. Стіни можна мити, особливо, якщо в складі штукатурки є акрил.
- приховує дефекти, легко реставрується.
Домашні майстри намагаються самостійно зробити венеціанку. Для цього змішують мармуровий, кварцовий чи інший пил зі звичайною штукатуркою. Додають воду, потім фарбник і готують суміш. Використовують інструменти – шпатель, гладилку, кельму.
Якість такого матеріалу не може гарантувати достойного результату. Недотримання пропорцій дає суміші неправильну консистенцію. Це призводить до розтікання та відшарування в подальшому.
Якщо ви хочете отримати якісне виконання. Прагнете, щоб матеріал прослужив певний період – доручіть цю задачу професіоналам. Тут ризики недоречні.
Декоративна штукатурка ARTE VENEZIANO ELEMENT DECOR – високоякісний продукт. Має збалансований склад з мінеральних компонентів та спеціальних субстанцій на основі акрилового полімеру. Продається в готовому вигляді, вам потрібно буде просто додати потрібний барвник. Матеріал прекрасно зарекомендував себе в експлуатації. Рекомендований для нанесення на бетонні, гіпсокартонні, кам’яні чи пінобетонні поверхні. Після покриття воском, дає ідеальний неповторний ефект мармуру.