23 April 2021

Як обрати фарбу та колір для дитячої кімнати

Психологи наполягають, що на загальний настрій дитини суттєво впливає оточення, отже фарба для дитячих кімнат, в тому числі і її колір, мають дуже велике значення не лише для інтер’єру, а і для психологічного стану малюка.

Як обрати фарбу та колір для дитячої кімнати

Саме тому до вибору забарвлення дитячих приміщень треба підходити максимально виважено.

Дитячі кімнати — ідеальне полотно для творчості. Вони не мають строгих правил оформлення, тому можуть бути тематичними, вишуканими, милими та навіть химерними. Головне — вони не повинні бути нудними.

Фарба для дитячих кімнат: як вибрати?

Коли обмеження ослаблені, виникає спокуса відмовитися від усіх бар’єрів у своїх рішеннях стосовно декору.

Піратська тематика від підлоги до стелі чи рожеві поні на кожному предметі інтер'єру зазвичай порадують дитину в той період, коли вона захоплюється цими персонажами. Але слід пам’ятати, що дитина буде рости, і її смаки зміняться набагато швидше, ніж це здається.

Кімната має рости та змінюватися разом з дитиною. Наприклад, якщо ви вибираєте піратську тему, зробіть стіни нейтрально-синіми, а якщо тему поні, то бежевими або ніжно-фіолетовими. Таким чином при зміні постільної білизни та аксесуарів можна буде залишити загальний фон.

В усьому іншому оформлення дитячої кімнати дає чи не найбільше простору для фантазії та креативу, але зберігаються дуже суворі правила щодо безпеки та функціональності матеріалу. В дитячій кімнаті допускається до використовування лише фарба без запаху та екологічно безпечна, і дуже бажано — стійка до витирання, адже мити їх доведеться досить часто.

Як обрати колір для дитячої кімнати

Колір може задавати настрій та покращувати простір. Але конкретний колір — не єдине, що потрібно враховувати при оформленні дитячої кімнати. Слід також пам’ятати про ефекти кольору, адже одна і та ж сама фарба зовсім по різному буде виглядати в різних приміщеннях.

Темні кольори візуально зменшують приміщення. Їх можна ефективно використовувати в великих кімнатах, але на малих об’ємах вони почитають тиснути, провокують у малюка похмурі та депресивні настрої. Якщо дитина наполягає на обов’язковій присутності темного кольору в невеличкій кімнаті, краще його використати як акцент, а не основний тон.

Світлі кольори роблять кімнату яскравішою та просторішою. Їх варто використовувати, щоб кімната здавалася більш життєрадісною та живою. Але у світлих кольорів є суттєвий недолік — вони дуже маркі. Тому, якщо для дитячої кімнати обирається світлий колір, краще, щоб це була фарба що миється для внутрішніх робіт — таким чином можна буде поєднати екологічні та практичні вимоги з вимогами щодо естетичності.

Як самостійно заколерувати фарбу

При великих обсягах фарбування колорування краще доручити спеціалістам. Але якщо фарбується невелике за розмірами приміщення, то самостійно виконати колорування цілком під силу і домашньому майстру. Варто лише дотримуватись декількох простих правил.

 

  • Дозовано вливати тонер у фарбу — тоненькою цівкою або маленькими порціями.
  • При змішуванні фарби з тонером треба захоплювати фарбу з боків та дна місткості, щоб не отримати нерівномірне забарвлення.
  • Фарба, нанесена на стіни, після висихання завжди виглядає темніше та яскравіше, ніж під час перемішування в рідкому стані. Тому не варто одразу вливати надто багато тонера. Краще зробити тестове нанесення на поверхню, дочекатися повного висихання та визначитись, чи влаштовує отриманий результат, чи треба ще тонера.

 

Пам’ятайте: в який би колір не фарбувалася дитяча кімната, використовуватися має лише екологічно чиста фарба для стін, адже діти потребують лише найкращого.

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради