27 May 2021

ТОП 10 помилок при шпаклюванні стін

Шпаклювання стін вважається одним з найшвидших і недорогих способів домашнього ремонту. Шпаклівка може змінювати інтер'єр, приховувати недоліки, виділяти архітектурні деталі й багато іншого.

ТОП 10 помилок при шпаклюванні стін

Якщо дотримуватися всіх правил шпаклювання, успіх практично гарантований. Однак, помилки іноді трапляються навіть у досвідчених майстрі

Ми зібрали топ-10 найбільш поширених помилок при шпаклівці стін, уникнувши яких вдасться отримати чудовий результат. 

1. Використовується шпатель невідповідного розміру. Існує п'ять типів шпателів. Якщо на маленьких площах використовувати інструмент великого розміру, вийде значна перевитрата матеріалу. Працювати маленьким шпателем на великих площах довго і непродуктивно. 

2. Ще одна типова помилка - виконання роботи пошкодженим або зіпсованим інструментом. Щербинки, зазубрини та викривлення шпателя не дозволять виконати роботу якісно. У перших двох випадках на поверхні будуть залишатися горби таі борозенки, а при вигнутому шпателі не вийде добитися щільного прилягання інструмента до стіни. 

3. При підготовці суміші допускаються помилки за густотою розчину - роблять його або занадто густим, або занадто рідким. Для стартової шпаклівки слід готувати густий розчин, який добре тримається на шпателі, для фінішної - більш рідкий, що нагадує за консистенцією сметану. 

4. Робота виконується по сухій поверхні, що не дає доброго зчеплення матеріалу зі стіною. Якщо грунтовка встигла вже висохнути, ділянку стіни перед нанесенням шпаклівки потрібно злегка збризнути водою. 

5. Недотримання технічної рекомендації про товщину шару. Типовою помилкою є занадто сильне натискання на шпатель, через що шар виходить дуже тонким та більше нагадує прошарок. Але й наносити щедрою рукою товсті шари теж не варто: перший шар шпаклівки слід робити товщиною 1 мм, наступні, відповідно до рекомендації виробника. 

6. Робиться дуже велика перерва між ґрунтувальними роботами і нанесенням шпаклівки. Шпаклівка наноситься не пізніше, ніж через 2-3 години після грунтування, в іншому випадку ефективність грунтовки знижується. 

7. Пропускається один з етапів так званого «повного пирога». Потрібно обов'язково виконувати весь цикл: стартова шпаклівка, грунтовка, а вже на отриману таким чином підкладку наноситься фінішна шпаклівка. 

8. Робота починається від кута. Неправильно шпаклювати стіну, почавши роботу з одного її кінця та пересуватися до протилежного - починати потрібно з середини та просуватися по обидва боки до кутів. Такий підхід важливий тому, що найчастіше саме кути є самим нерівним місцем, і, починаючи роботу з них, нерівність розподіляється по всій стіні. 

9. Другий шар шпаклівки наноситься, не обробивши шар попередній. Перед тим, як приступати до нанесення наступного шару, теркою або шпателів видаляються можливі дефекти й шорсткості. 

10. Береться шпатель, невідповідний навичкам того, хто ним працює. Жорстке полотно шпателя буде ефективним інструментом тільки в руках професіонала. Новачкам же, щоб уникнути появи смуг та нерівностей, краще вибрати більш гнучке полотно, можна навіть взяти силіконовий шпатель.

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради