25 May 2021

Паркетний лак - ТОП 3 помилки при нанесенні

Оздоблення дерев'яної підлоги - один з найбільш важливих етапів доброустрою будинку. Для цього використовують паркетний поліуретановий лак на водній основі, що призначений для декоративного та захисного покриття паркету та дерев'яних підлог.

Паркетний лак - ТОП 3 помилки при нанесенні

На ринку пропонують такий лак з різним рівнем міцності та презентаційних якостей. У них є свої переваги та нюанси, які обов'язково потрібно враховувати

Помилка № 1: Інструменти та техніка нанесення 

Нанесення паркетного лаку - робота складна, копітка і вимагає специфічних навичок. Це не той варіант, коли можна сміливо експериментувати, а в разі невдачі все переробити. Виправити наслідки неправильного нанесення паркетного лаку практично неможливо, тому роботу спочатку краще доручити досвідченому фахівцеві. 

Але, якщо з якихось причин було вирішено лакувати підлогу самостійно, важливо ознайомитися з основними правилами нанесення лаку, щоб уникнути неприємних наслідків.

  • Найпоширенішою помилкою при виконанні лакофарбових робіт є неправильний підбір інструменту. Матеріал «шубки» вибирають, відштовхуючись від рекомендації виробника. Це може бути велюр, повсть або поролон. Для поліуретанового лаку на водній основі підходить валик з коротким ворсом. Дорожчі валики з довгим ворсом приведуть до великої витрати матеріалу і погіршать якість покриття. В той самий час для лаків на хімічній основі підходять тільки «довгошерсті» валики, інструмент з коротким ворсом не зможе правильно розподілити по поверхні матеріал.

  • Найчастіше саме використання невідповідного валика призводить до ще однієї серйозної помилки - нанесення занадто товстого шару лаку. Зверху на такому шарі утворюється плівка, під якою лак не просихає. При натисканні на таку поверхню утворюються вм'ятини, що серйозно зіпсують паркет. Лак потрібно наносити у 2-3 максимально тонких шари.

Помилка № 2: Вибір розчинника

Дивно, але навіть при наявності на ринку недорогих деароматизованих розчинників, деякі майстри вибирають уайт-спірит, чим роблять шкоди не тільки собі та господарям приміщення, а й жителям сусідніх квартир, що може спричинити проблеми зі здоров'ям та зіпсувати відносини з сусідами.

Використовуючи деароматизований розчинник ЕLEMENT без запаху, подібних неприємностей можна з легкістю уникнути.

Помилка № 3: Вологість приміщення

Деревина дуже чутливо реагує на перепади температур та вологості. У сирих або холодних погодних умовах та в  неопалюваних приміщеннях вироби з дерева відволожуються і стають непридатними для обробки. 

Теоретично нанести лак на вологий паркет можна, але краще цього не робити. Як тільки волога почне випаровуватися, лак стане лущитися і відшаровуватися. Причому, відшарування буде відбуватися не суцільною плівкою, а дрібними лусочками. Щоб виправити таку помилку, потрібно заново проводити циклювання і шліфування.

 

Тому дуже важливо планувати роботи з лакування паркету на суху і теплу пору року, або проводити її в опалювальному та добре вентильованому приміщенні.

 

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради