31 August 2020

Як і чим захистити деревину від вологи, гниття та шкідників?

При відсутності належного захисту деревина може серйозно постраждати від сонця, дощу, шкідників, вологи, морозу

Як і чим захистити деревину від вологи, гниття та шкідників?

Все це негативно позначається на зовнішньому вигляді і стійкості дерев'яних конструкцій. Збереження деревини на відкритому повітрі особливо актуально в кліматі з великими перепадами температур і вологості.

Які види захисту деревини бувають

По суті, існує два типи зовнішньої обробки деревини:

  • перший тип всмоктуються в поверхню деревини - це в основному продукти на масляній основі;
  • антисептики другого типу утворюють захисне покриття на поверхні деревини.

 

Обидва вони мають свої унікальні характеристики та переваги.

Проникаюча обробка деревини захищає її зсередини. Вона працює, проникаючи, а потім висихаючи, в поверхневій структурі деревини, тим самим забезпечуючи міцну та стійку до атмосферних впливів поверхню.

До другого типу антисептиків входить група, що раніше належала до сфери фарб та лаків для зовнішньої обробки. Сьогодні вона переважає над іншими системами покриття деревини.

На відміну від старих фарб та лаків, які мали властивість розтріскуватися та відшаровуватися, сучасні матеріали розроблені таким чином, щоб витримувати вплив погодних умов та постійне розширення та звуження деревини в результаті зміни вологості та температури.

Сучасний антисептик для деревини ELEMENT гнучкий та довговічний, він захищає дерев'яну поверхню від негативних факторів, при цьому зберігає структуру дерева. До того ж його дуже просто наносити, оскільки він не утворює на поверхні неприємних патьоків та крапель.

Навіщо обробляти антисептиком по дереву

Хоча деревина є дивно універсальним та міцним матеріалом, під впливом багатьох чинників вона може псуватися.

Є три основні вороги деревини: комахи-шашелі, терміти та грибок.

Антисептик  для дерева допомагає запобігти псуванню виробів з нього, оскільки використання консерванту захищає деревину від цвілі, моху, грибка та комах - найбільш частих причин її гниття та розкладання. Деревина, оброблена правильним захисним засобом, збереже вигляд та форму десятиліттями.

Що можна обробляти

Антисептичні засоби використовуються для обробки нових покриттів та покриттів, що раніше вже були оброблені антисептиком. Обробляють дерев'яні каркаси, стіни, облицювання, паркани, підлогу та огорожі.

Ера зелених штакеток давно минула, сьогодні в тренді паркани, що зберігають структуру та вид натурального дерева і водночас створюють елегантний та заможній  вигляд садиби вже на етапі першого візуального знайомства. При виборі огорожі важлива естетика, тому антисептик для паркану повинен не тільки захищати та зміцнювати деревину, але й, як мінімум, не зіпсувати її вигляд.

Оскільки негативному впливу навколишнього середовища піддається будь-який виріб з деревини, антисептик для дерева ELEMENT та аква-антисептик WOODSTAIN - це не тільки покриття для паркану, а й відмінний засіб для захисту альтанок, дерев'яних меблів садових та домашніх меблів, різних предметів побуту та елементів будівлі. Обробці також підлягають дерев'яні конструкції: будинки, лазні, альтанки, двері ванних кімнат, кухонь, підвалів.

Привабливий декоративний вигляд

Крім відмінних захисних якостей антисептики для деревини сімейства Елемент володіють ще та декоративними функціями, надаючи обробленої поверхні певний відтінок та зберігаючи текстуру дерева.

Широкий асортимент різних відтінків ELEMENT дозволяє обіграти будь-яку колірну гамму приміщення та дає простір для цікавих дизайнерських рішень:

 

Антисептик по дереву - пример использования

Окремо варто згадати про такому покритті, як лазур по дереву - по суті, це захисне покриття з чудовими декоративними характеристиками. Від традиційних лаків та фарб блакить відрізняється тим, що вона об'єднує в собі всі їхні переваги щодо захисту деревини та не утворює плівки. Відсутність плівки допомагає уникнути відшарування й лущення захисного покриття, що робить захист більш довговічним. 

При цьому у блакиті дуже високі декоративні властивості, бо завдяки своїй структурі вона може бути напівпрозорою, підкреслюючи унікальний малюнок дерева, а може колеруватися та вирівнювати колір на ділянках, де використовується зрощена деревина.

Як наносити

Повноцінний захист деревини неможливий без попереднього ґрунтування. Ґрунтування потребує нова та повторно використана деревина. Фахівці дуже не рекомендують пропускати цей, не такий вже та складний, крок підготовчих робіт. Для цього у продажу є спеціальна антисептична ґрунтовка

Коли оброблювана поверхня ще раз повністю просохне, повторно нанести шар антисептика.

Для нової деревини потрібен ще один, третій шар антисептика, який також наноситься на повністю висохлу поверхню. Крім того, третій етап обробки знадобиться для світлих сортів деревини та тих виробів з дерева, які мають перебувати на сонячному боці.

Залежно від вологості та температури повітря повне висихання настає через 3-6 годин після нанесення кожного шару.

Найзручніше наносити антисептик широким малярським пензлем.

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради