04 April 2025

Деревина у будівництві: як захистити матеріал від пошкодження, гниття та руйнування?

Плануєте ремонт і бажаєте використовувати дерев’яні метеріали? Давайте розбиратись, як їх ефективно захистити від руйнування.

Деревина у будівництві: як захистити матеріал від пошкодження, гниття та руйнування?

Деревина — це натуральний, красивий та довговічний матеріал, який чудово підходить для роботи з різноманітними напрямками дизайну від провансу до лофту. Проте без належного захисту деревина може серйозно постраждати від впливу сонячних променів, дощу, шкідників, грибкових уражень, вологи або морозів. Правильна обробка цього матеріалу дозволяє значно подовжити строк її служби і уникнути руйнування. Тож використання антисептиків для обробки деревини — це необхідність, що захистить ваш ремонт та збільшить його термін експлуатації.

захист деревини

Види захисних матеріалів для деревини

Існує 2 основних типи захисних матеріалів для деревини — засоби на масляній основі та антисептики, що утворюють захист на поверхні. Розглянемо їх переваги та відмінності.

  • Масляні засоби наносяться на поверхню і буквально всмоктуються в структуру деревини. Ці матеріали працюють в поверхневій структурі деревини, забезпечуючи стійку до атмосферних впливів поверхню.
  • Антисептики в свою чергу наносяться на верхній шар деревини та створюють захисний бар’єр. Крім того, сучасні антисептики для дерева, наприклад ELEMENT AQUA ANTISEPTIK або VIVACOLOR VILLA LASUR створюють декоративний ефект, підкреслюючи структуру деревини та надаючи їй необхідного кольору, наприклад, відтінок дуба, горіха, палісандра, тіку чи венге.

Сучасний антисептик для деревини ELEMENT гнучкий та довговічний, він захищає дерев'яну поверхню від негативних факторів, при цьому зберігає структуру дерева. До того ж його дуже просто наносити, оскільки він не утворює на поверхні неприємних патьоків.

Антисептики для дерева: види та особливості

  • Водорозчинні антисептики – це екологічні матеріали, що не містять токсичних речовин та добре підходять для внутрішніх робіт. Такі антисептики майже не мають сторонніх запахів.
  • Органічні антисептики – глибше проникають у структуру деревини, тим самим забезпечуючи максимальний захист. Ці матеріали чудово підходять для зовнішнього використання.
  • Комбіновані – універсальні засоби, що містять антипірени (протипожежні добавки) або інші додаткові компоненти.

антисептик для дерева

Чому обробка деревини антисептиками це необхідність?

Без антисептичної обробки деревина швидко піддається негативному впливу навколишнього середовища. Використання якісного антисептика це гарантія захисту ваших дерев’яних поверхонь від:

  • утворення грибків, цвілі та плісняви;
  • ураження комахами та деревними жуками;
  • передчасного пошкодження дерев'яних конструкцій;
  • надмірного вбирання вологи, що може призвести до її деформації.

Головне, правильно підібрати антисептик, який підійде саме для ваших задач і гарантує довготривалий ефект. Такий підхід до вибору матеріалів мінімізує необхідність виконання частих ремонтних робіт.

Захист деревини від комах

Один із найбільших ризиків для деревини — комахи-шкідники, що можуть зруйнувати її зсередини. До таких належать комах належать:

  • деревні жуки, наприклад, точильники, короїди або вусачі;
  • мурахи;
  • терміти.

Вони поступово підточують структуру матеріалу, роблячи його крихким та непридатним до використання. Антисептики ELEMENT AQUA ANTISEPTIK або комбінація VIVACOLOR VILLA PROTEKT + VIVACOLOR VILLA LASUR ефективно запобігають ураженню деревини шкідниками, створюючи надійний захисний бар’єр. Додатково перед початком будівельних робіт варто перевіряти дерев'яні конструкції на наявність специфічних отворів чи пилу, що може свідчити про наявність зараження комахами.

Запобігання гниттю деревини

Гниття виникає через надмірну вологу та розвиток грибків. Деревина, що знаходиться під постійним впливом вологи або контактує з ґрунтом знаходиться в зоні ризику.

Для запобігання гниттю необхідно:

  • Використовувати антисептики, які проникають глибоко у структуру дерева та забезпечують створення надійного захисного бар’єру.
  • Застосовувати гідрофобні засоби, що зменшують вбирання вологи або антисептики, з функцією захисту від вологи.
  • Важливо ретельно обробляти антисептиками вразливі місця, а саме торці дерев’яних дошок та місця стику.

Як правильно наносити антисептик?

Щоб антисептик був максимально ефективним, варто дотримуватися технології нанесення. Розглянемо основні моменти, на які варто звернути увагу.

  • Очищення поверхні. Ретельно очистіть деревину від залишків старого покриття, а також бруду та пилу.
  • Суха поверхня. Перед нанесенням антисептику повністю висушіть деревину. Її вологість має бути не більше 20%.
  • Ґрунтування. Необхідно ґрунтувати і нову, і повторно використану деревину. Виключення — використання антисептику, на якому зазначено, що його можна застосовувати без ґрунту.
  • Інструменти. Для якісного нанесення антисептика використовуйте пензлі, валики або фарборозпилювачі.
  • Час сушіння. Дотримуйтесь рекомендацій виробника, щодо часу висихання між нанесеннями шарів матеріалу. В середньому антисептики наносяться на поверхню в 2-3 шари.

Дотримуйтесь цих нескладних рекомендацій і ваш ремонт довго радуватиме око свіжістю.

Антисептики для сучасного інтер’єру

Якісна обробка деревини — це важливий етап ремонтних робіт, адже від нього залежить довговічність дерев'яних конструкцій. Використовуючи антисептики для деревини від брендів ELEMENT та VIVACOLOR, ви надійно захистите матеріал від дії погодних умов, вологи, шкідників та грибків.

Купити антисептик для дерева можна вже сьогодні у мережі ELEMENT фарби та фактури, у будівельних гіпермаркетах ЕПІЦЕНТР, на сайті ROZETKA та в інтернет-магазині elementpro.com.ua. Потрібна порада, щодо вибору матеріалів для деревообробки? Телефонуйте за номером 38 (067) 563-18-88.

Захист деревини – це запорука її краси та функціональності на довгі роки!

Твитнуть
Поділитися
Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради