23 October 2024

Як обрати колір фарби для інтер'єру? Правила поєднання відтінків і тренди 2025

Розберемо, основні правила підбору кольорів для створення ефектного дизайну, а також розглянемо актуальні тренди на 2025 рік.

Як обрати колір фарби для інтер'єру? Правила поєднання відтінків і тренди 2025

Вибір колірної гами інтер’єру — це один з ключових етапів створення стильного та гармонійного дизайну. Колір стін впливає не лише на естетику кімнати, але й на настрій та емоції, які ми отримуємо знаходячись у приміщенні.

Обираємо колір стін в залежності від типу кімнати

Чи бувало, що заходячи в дім ви одразу відчуваєте легкість і гармонію? Таке відчуття виникає завдяки вдалому підбору колірної гами. Мистецтво поєднання кольорів надважливе в створенні надихаючої оселі. Тут важливо враховувати безліч деталей і одна з них — призначення кімнати.

Затишна вітальня

У вітальні важливо створити теплу атмосферу, адже це місце де ми відпочиваємо разом з родиною, а також приймаємо друзів і знайомих. Для цієї кімнати ідеально підійдуть теплі, нейтральні кольори, такі як какао з молоком, фінське літо, балтійський пляж або суха глина. Ці кольори додають інтер’єру відчуття затишку, а також підходять і для класичного, і для сучасного стилю.

Хочеться чогось більш насиченого? Зверніть увагу на відтінки синього або зеленого, наприклад, лаймовий пудинг чи фінська блакить. Такі колірні рішення додадуть дизайну родзинку при цьому вони створюють доволі спокійну атмосферу.

Комфортна спальня

Спальна кімната — це місце сили для кожної людини, а головне місце відпочинку, тож і атмосфера тут має бути відповідною. В спальні найкращим рішенням стануть м'які, заспокійливі кольори, такі як пряжене молоко, суха гірчиця чи полярний мох. Ці відтінки створюють затишок і допомагають максимально розслабитись. Також радимо уникати надто яскравих кольорів — яскраво-червоний, корал або фуксія, оскільки вони можуть надто збуджувати нервову систему і заважати відпочинку.

Зручний кабінет

Для створення комфортного робочого простору обирайте кольори, що сприятимуть концентрації уваги. Так, відтінки блакитного стимулюють розумову активність і знижують рівень стресу. Використання нейтральних кольорів, таких як балтійський або сухий схил формують спокійний фон, що не відволікатиме від роботи. Для динаміки можна додати акцентні деталі, наприклад сонячно-жовтий або відтінок скандинавського лісу.

Функціональна кухня

Кухня часто використовується не лише як місце для приготування їжі, а й у якості обідньої зали, тому тут доречними будуть кольори, які покращують настрій і додають енергії. Вибирайте різні відтінки зеленого, жовтого, бежевого та коричневого. Вони створюють комфортну атмосферу і додають легкості простору.

Якщо ви прихильник мінімалізму, спробуйте поєднати білий або сірий з яскравими акцентами, наприклад, насичено-зеленими або червоними. Головне, кольори мають бути збалансовані і не повинні перевантажувати простір.

Комфортна ванна кімната

У ванній важливо створити атмосферу комфорту, свіжості та чистоти. Тут ідеальним рішенням стануть світлі, холодні відтінки: небесно блакитний, світло-сірий, морозно-м'ятний. Такі колірні рішення допоможуть візуально розширити простір та додати йому легкості.

Шукаєте нестандартні рішення? Спробуйте насичені сині, глибокі зелені відтінки та навіть чорно-сіру гаму, що створить відчуття розкоші.

Мила дитяча кімната

Прийнято вважати, що дитячі це завжди яскраві малюнки та кричущі відтінки, але це не завжди найкраще рішення. По-перше, всі діти різні, тож далеко не кожній малечі це сподобається, а по-друге, надто насичені кольори можуть драдувати нервову систему. Альтернативою можуть стати пастельні відтінки блакитного, рожевого, зеленого та бежевого. А щоб створити справжній рай для дитини, використовуйте дитячий декор — картини, меблі, килими, світильники, іграшки.

ТОП-3 правила вибору кольору фарби

Підбір колірної гами інтер’єру — це важливий етап в створенні дизайну інтер’єру. Обираючи кольори важливо враховувати не лише власні вподобання, а й базові правила колористики.

№1. Вибір зразків

Обираючи кольори для фарбування стін, рекомендуємо розглядати зразки фарби під різним освітленням. Важливо подивитись, як колір виглядає і під натуральним, і під штучним світлом, адже цей фактор суттєво впливає на його сприйняття.

№2. Габарити кімнати

Обираючи відтінки, враховуйте також габарити кімнати, тут дуже важливо витримати баланс. У маленьких приміщеннях краще використовувати світлі тони, що візуально розширюють простір.

Бажаєте додати затишку кімнаті? Зверніть увагу на темні, приглушені тони. Кімната точно стане комфортнішою, але візуально вона може виглядити меншою. Якщо хочеться використати темний колір у маленькому приміщенні, розгляньте варіант застосування акцентної стіни.

№3. Враховуйте ступінь блиску

Фарба може мати різний фінішний блиск: матовий, напівглянцевий, глянцевий. Матові фарби створюють м'який, елегантний вигляд, інколи вони менш практичні для зон з підвищеним забрудненням. Виключення — фарби  з високим рівнем стійкості до вологого стирання.

Глянцеві поверхні чудово відбивають світло та легко очищуються, що робить їх прекрасним рішенням для кухні та ванної кімнати.

       

Базові схеми поєднання кольорів

Один із секретів вдалого оформлення інтер’єру — гармонійне комбінування відтінків в приміщенні. Давайте розглянемо 3 найпопулярніших схеми поєднання кольорів.

№1. Монохром

Монохромні поєднання кольорів — класика мінімалістичних дизайнів. Такий підхід передбачає в рамках простору використання одного кольору, але в різних відтінках. Це ідеальний варіант для тих, хто бажає створити сучасний та елегантний дизайн. Приклад подібного рішення — поєднання світло-зелених та темно-зелених відтінків, наприклад, фінської папороті та фінського лісу.

№2. Гра контрастів

В контрастних схемах поєднуються відтінки, які знаходяться в центрі рівнобедреного трикутника на колірному колі, наприклад, жовтий + синій. Такі поєднання створюють динамічний та живий інтер'єр. Тут дуже важливо витримати баланс, щоб дизайн не було перевантажено.

№3. Кольори-компаньйони

Кольори-компаньйони — це відтінки, що гармонійно поєднуються між собою. На колірному колі вони розташовані навпроти. Наприклад, жовтий і фіолетовий або бірюзовий і жовтогарячий та інші. Рекомендуємо використовувати в такій схемі не більше трьох кольорів, щоб простір виглядав легко.

Трендові кольори в дизайні інтер’єрів на 2025 рік

Новий рік вже виблискує на горизонті, тож саме час задуматись про те, які тренди чекатимуть на нас. У 2025 році актуальними стануть теплі природні кольори, а також насичені, глибокі відтінки.

  • Екологічність і легкість. Сучасний ритм життя змушує нас бігти все швидше і віддалятись від природи все далі. Саме тому одним з трендів буде — натуральність. Ключовими елементами дизайну стануть акценти на текстурі та природних матеріалах — дерево, камінь, мармур. Звертайте увагу на такі відтінки, як фінське поле, мокрий пісок, теплий коричневий, скандинавські трави та теракотовий.
  • Скандинавський мінімалізм. Класичний мінімалізм трохи відходить в сторону, натомість його місце займає більш затишний та комфортний Scandinavian minimalism. Тут панує простота, комфорт і природність. Сюди прекрасно пасуватимуть блакитний, рожевий, м’ятний, персиковий та молочно білий кольори.
  • Творчий підхід. Пандемія, війна… все це поставило нас у певні рамки, з яких дуже хочеться вибратись. І творчість один зі способів, що допоможе в цьому. Щоб додати інтер’єру творчу ноту, зверніть увагу на такі відтінки, як темно-синій, смарагдовий, бордовий.

Вибір колірної гами для інтер'єру — це один з найважливіших етапів, що допоможе сформувати настрій в оселі. Враховуйте функціональність кімнати, правила поєднання кольорів та актуальні тренди. Але найголовніше, щоб створити інтер'єр мрії, відштовхуйтесь від власного бачення та смаку. А ми допоможемо вам пофарбувати все так, як хочеться. Обирайте фарби в кольорі Vivacolor на сайті epicentrk.ua та створюйте ідеальну оселю!

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради