06 August 2024

Гумова фарба: рекомендації, щодо вибору і використання

Серед всього різноманіття лакофарбових матеріалів окреме місце займають універсальні гумові фарби.

Гумова фарба: рекомендації, щодо вибору і використання

Сучасний ринок лакофарбової продукції представлено неймовірною кількістю матеріалів, які закривають різноманітні потреби. Латекстні та акрилові фарби для інтер’єрних робіт, силіконові фарби для фасадних робіт, антикорозійні емалі, лазурі та антисептики для деревообробки. Серед всього різноманіття є окрема віха — універсальні гумові фарби.

Цей матеріал користується любов’ю як професійних майстрів, так і тих, хто бажає займатись благоустроєм свого житла самостійно. Її унікальні властивості та широкий спектр сфер застосування роблять продукт незамінним і здатним закрити безліч задач. У цій статті ми розглянемо головні особливості гумової фарби, її переваги, основні сфери застосування, а також надамо рекомендації щодо вибору засобу та нанесення.

Особливості гумової фарби

Гумова фарба універсальна — це водно-дисперсійний лакофарбовий матеріал на основі акрилових полімерів. Вона відрізняється високою еластичністю, стійкістю до механічних пошкоджень та атмосферних впливів. Після фарбування на поверхні утворюється високоеластична плівка.

Гумова фарба фасад

Розглянемо головні переваги цієї фарби:

  • Головний плюс — високий рівень еластичності фарби. Завдяки цій властивості, універсальна гумова фарба здатна трансформуватись, при цьому не пошкоджуючи структуру і не утворюючи тріщин.
  • Матовий фініш не тільки приховує недоліки фарбованої поверхні, а й надає особливий шарм. Така поверхня виглядає доглянутою, стильною і красивою.
  • Фарба має стійкість до впливу ультрафіолетового випромінювання. Вона добре зберігає колір навіть при тривалому впливові сонячних променів.
  • Гумова фарба має прекрасну адгезію до різних типів поверхонь. Вона тримається на металі, дереві, бетоні, пластику та інших матеріалах.
  • Підвищена вологостійкість робить фарбу чудовим варіантом для фасадних робіт.
  • Тонується гумова фарба в кольори для будь-яких потреб. Велика палітра дає можливість обрати оптимальний варіант саме для дизайнерського рішення.

Для чого використовується гумова фарба?

Гумова фарба має унікальну формулу, що забезпечує не лише чудову адгезію з різними типами поверхонь, а й неймовірну еластичність та стійкість до механічних пошкоджень. Таку фарбу дуже легко наносити на поверхню, що значно пришвидшує та полегшує малярні роботи.

Гумова фарба інтер'єр

Універсальна гумова фарба підходить для таких поверхонь:

  • Ідеально працює з металевими основами — алюміній, оцинкований метал, ґрунтований чорний метал, чавун та інші.
  • Підходить для мінеральних поверхонь — штукатурка, шпаклівка, бетон і газобетон, азбоцемент, гіпсові поверхні, цегла, камінь. Фарба може використовуватися як для внутрішніх, так і для фасадних робіт, забезпечуючи і захист, і декоративний ефект.
  • Підходить гумова фарба і для дерева та деревопохідних поверхонь.  Вона захищає дерев’яні поверхні від впливу вологи, грибків та УФ променів.

Використовується гумова фарба для стін, стель, підлог, а також фасадів.

На що звернути увагу обираючи гумову фарбу?

При виборі гумової фарби важливо враховувати кілька ключових факторів:

  • Тип поверхні. Щоб визначитись який саме матеріал вам потрібен, визначте на які поверхні його буде нанесено та при яких умовах вони експлуатуватимуться. Це допоможе обрати продукт з необхідними для ваших цілей характеристиками.
  • Характеристики гумової фарби. Ознайомтесь з технічними даними продукту, щоб підібрати найбільш підходящій засіб. Важливо звернути увагу на такі моменти — час висихання, покривна здатність, еластичність та стійкість до впливу зовнішніх факторів.
  • Колірна гама. Оберіть колір, що відповідатиме вашому смаку і загальній концепції дизайн-проекту.

Правила нанесення гумової фарби

Для досягнення найкращого результату при нанесенні гумової фарби слід дотримуватися кількох простих правил:

  • Підготовка поверхні. Перед нанесенням фарби поверхню слід очистити від бруду, пилу та старих покриттів. Для роботи з металевими основами важливо також видалити окалини, іржу та обробити їх антикорозійним ґрунтом.
  • Температура та вологість. Наносити фарбу слід при температурі від +5 до +30°C і відносній вологості до 80%. Враховуйте також, що не варто наносити фарбу на поверхні під дією прямих сонячних променів, при сильному вітрі чи опадах.
  • Інструменти. Для нанесення можна використовувати кисть, валик або фарборозпилювач. Вибір інструменту залежить від площі поверхні та вимог до фінішу покриття.
  • Шари. Для отримання якісного покриття рекомендується наносити фарбу в два шари. Перший шар служить основою, другий — створює кінцевий захисний і декоративний ефект.
  • Час висихання. В середньому час висихання між нанесенням шарів від 2 до 4 годин.

Нюанси, можуть залежати від особливостей конкретного продукту, тому завжди зважайте на інструкції від виробника.

Переваги роботи з гумовою фарбою ELEMENT

Універсальна гумова фарба ELEMENT виготовлена на основі дисперсії, яка забезпечує високу степінь адгезії до різних матеріалів. Ця фарба має високу стійкість до стирання, що відповідає 1 класу зносостійкості згідно ДСТУ EN 13300, а також підвищену водостійкість. Вона не містить органічних розчинників та не має неприємного запаху.

Переваги гумової фарби ELEMENT:  

  • Оптимальний склад. В складі гумової фарби присутні такі складники: спеціалізована акрилова дисперсія, діоксид титану, пігменти, функціональні домішки, мінеральні наповнювачі, вода.
  • Екологічність. Гумова фарба ELEMENT містить 40 г/л летких органічних сполук. Зауважимо, що гранично допустима концентрація ЛОС, згідно Технічного регламенту України щодо обмеження викидів ЛОС, для даного продукту (підкатегорія А/4) 130 г/л.
  • Економічність. Витрата фарби на один шар для гладких металевих та дерев’яних поверхонь сягає 100-180 г/м², для мінеральних поверхонь близько 100 г/м². Точна витрата залежить від зернистості основи і визначається шляхом пробного фарбування безпосередньо на об’єкті.
  • Швидкість роботи. Час висихання одного шару покриття до нанесення наступного шару — 2 год, що дозволяє проводити роботи з комфортною швидкістю. Повна міцність і здатність сприймати механічні навантаження наступає через 28 діб, при температурі зовнішнього середовища +20°С та відносній вологості повітря 60%.
  • Довговічність. Покриття зберігає свої властивості протягом багатьох років, не втрачаючи при цьому презентабельності зовнішнього вигляду.
  • Зручність у використанні. Фарба легко наноситься та рівно лягає на поверхню.

Гумова фарба — це універсальний матеріал для малярних робіт як ззовні, так і в середині приміщення. Вона поєднує в собі високу якість, естетичний вигляд і довговічність. Якщо ви шукаєте надійне та сучасне рішення для свого дому, то ця фарба для вас. Не зволікайте — купити гумову фарбу ELEMENT можна вже сьогодні в одній з фірмових студій ELEMENT або в мережі будівельних гіпермаркетів ЕПІЦЕНТР!

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради