25 November 2021

Нове нанесення венеціанської штукатурка "Вінтажний бетон" | Відео

Благородний і розкішний камінь, хоч і асоціюється з класичними композиціями, чудово вписується в сучасні інтер'єри, а венеціанська штукатурка «під мармур» дозволяє досягти ефекту полірованого шляхетного каменю на стіні, не купуючи дорогих і досить важких

Нове нанесення венеціанської штукатурка "Вінтажний бетон" | Відео

Венеціанська штукатурка – найпопулярніший вид штукатурки в Україні за запитами Google

Штукатурка венеціанська "під мармур" - це різновид фінішного настінного покриття, який створює на поверхні малюнок, що імітує панелі з натурального мармуру. При всій зовнішній схожості з натуральним каменем, на матеріал «венеціанська штукатурка» ціна значно нижча, ніж на мармур, але при цьому інтер'єр виглядає дорого і презентабельно. Тому "венеціанка" стала безумовним лідером запитів у Google серед популярних настінних покриттів.

Підготовка стін під венеціанську штукатурку

Перед нанесенням будь-якої декоративної штукатурки слід ретельно попрацювати з поверхнею: стіна має бути ідеально рівна, чиста, суха, без залишків попередніх покриттів, пилу, бруду та різних подряпин.

Підготовлена ​​таким чином поверхня покривається акриловим ґрунтом – це перший етап ґрунтування. Після повного висихання акрилового ґрунту можна приступати до другого етапу – нанесення ґрунту із кварцовим наповнювачем. Дойого складу входить кварцове борошно, що дозволяє покращити адгезію матеріалу до попередніх шарів.

Другий шар ґрунту залишають для висихання на 4-6 годин.

Вибір венеціанської штукатурки: Готові декоративні штукатурки ARTE VENEZIANO  та PALATINO

 Для цього випуску Бібліотеки декорів ELEMENT ми вибрали нову технологію нанесення «Вінтажний бетон», поєднавши в ній два матеріали з «італійським характером» - венеціанську штукатурку «під мармур» Арте Венеціано та декоративну штукатурку «під камінь» Палатіно. Це вже готові для використання штукатурки, вони продається у банках з фасуванням великих, середніх та малих обсягів.

Венеціанка під мармур використовується за різних технологій нанесення як основний матеріал, але сьогодні вона служитиме для декорування основи. Щоб створити основний фон, ми взяли близьку за кольором з бетоном темно-сіру акрилову штукатурку PALATINO. До її складу входять великі фракції та дрібні волокна кварцового зерна, це запобігає розтріскуванню матеріалу в процесі експлуатації.

Другий матеріал, який ми сьогодні використовуватимемо – це венеціанська штукатурка біла і темно-графітова. Акрилова штукатурка ARTE VENEZIANO легко полірується, не згортається за шпателем та має гарний вигляд як у світлому, так і темному кольорі.

Техніка нанесення венеціанської штукатурки «Вінтажний бетон»

  • На підготовлену поверхню наноситься шпателем PALATINO, створюючи структуру невеликими «напливами» одного шару матеріалу на інший.
  • Щоб додати додаткові ефекти на структурі стіни, сирий матеріал прокочується валиком.
  • Для висихання базового шару може знадобитися від 12 до 18 години. Тобто продовжити роботу можна вже наступного дня. Якщо в приміщенні досить тепло і сухо, можна ввечері нанести перший шар, а вранці приступити до виконання наступного. Але в будь-якому випадку слід переконатися, що матеріал повністю висох. В іншому випадку наступний етап робіт доведеться відкласти на кілька годин.
  • Графітова та біла венеціанська штукатурка наносяться хаотичними рухами шпателем та розтираються кельмою.
  • Мазки «венеціанкою» мають бути різної товщини: десь тонші, десь товщі. Акрилова штукатурка при додатковому примусовому нагріванні розтріскується, що потрібно для досягнення ефекту старого бетону. Тому після повного висихання товсті мазки прогріваються будівельним феном, щоб отримати додаткове розтріскування.
  • В цьому випадку «хаос» має бути керованим, тому майстру необхідно мати перед очима візуалізацію, яку він має втілити. Для цього йому знадобиться або роздрук дизайнерської візуалізації, або фото подібної роботи, зробленої іншими майстрами.
  • Після повного висихання венеціанської штукатурки на поверхню наноситься фінішний шар декоративного воску. Це може бути Travertino Finitura або інший відповідний матеріал. Віск наноситься з метою підвищення експлуатаційних властивостей покриття.
  • «Вінтажний бетон» добре вписуєтеся в інтер'єри, виконані у стилях лофт, індустріальний та мінімалізм.

Інструменти для нанесення венеціанської штукатурки

Окремо варто згадати про інструменти для роботи з венеціанською штукатуркою. Рекомендується використовувати шпателі з високоякісної нержавіючої сталі BOLDRINI: шпатель преміум якості та шпатель кельма. Вони легкі, гнучкі, ергономічні, ними можна працювати у важкодоступних місцях,вони легко миються.

Важливо! Найважливішим чинником є якість сталі. BOLDRINI на відміну від бюджетних інструментів з неякісної сталі, не залишає частинки металу в штукатурці, які з часом починають іржавіти – іржа проступає на поверхні стіни та виглядає неестетично. На сленгу професіоналів це називається "чорнить шпатель".

Зверніть увагу! 

Наші дописувачі на YouTube зауважили, що для техніки «Вінтажний бетон» можна вибрати бюджетні матеріали. Звичайно ж, такий варіант також можливий. Але у "бюджетних" штукатурок вигляд теж буде "бюджетним". 

У випадку, коли використовується якісна штукатурка торгової марки Element Decor – ціна виправдана високими естетичними та експлуатаційними характеристиками. А на виході замовник має гарний очікуваний результат - вишуканий і практичний інтер'єр, готовий до тривалої експлуатації.

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради