22 December 2021

Як вибрати фарбу для ванної кімнати - Element UA

Фарбування ванної кімнати може бути утруднене через підвищену вологість у приміщенні, тому придбати вологостійку фарбу для ванної, щоб швидко і просто оновити інтер'єр, - це найкраще рішення, яке дозволить закрити відразу кілька питань.

Як вибрати фарбу для ванної кімнати - Element UA

Якою фарбою краще пофарбувати стіни у ванній кімнаті

Через свою довговічність і стійкість до води та стирання, фарби на масляній основі довгий час вважалися найбільш підходящим матеріалом для ванних кімнат. Але вони повільно сохнуть і можуть містити високий рівень токсичних органічних органічних сполук.

До того ж поверхні, пофарбовані олійними фарбами, виглядають дещо старомодно, а кольорова гама у них досить обмежена.

Латексна фарба для ванної кімнати (її ще називають акриловою фарбою) виготовлена ​​на водній основі - вона екологічна, має слабкий і досить приємний запах, дуже легка в прибиранні, колірується практично в будь-який колір і відтінок. Її можна наносити різні поверхні.

Вологостійка інтер'єрна латексна фарба ELEMENT пропонує низку характеристик, які значно перевершують характеристики альтернатив на олійній основі.

Якою фарбою фарбувати гіпсокартон у ванній кімнаті

Фарба для гіпсокартонних стін у ванній береться тільки вологостійка зі стійкістю до стирання. Особливих вимог для фарби немає, але ґрунтовку потрібно використовувати лише ту, що призначена саме для гіпсокартону і має відповідний напис на етикетці. Коштує вона, до речі, дешевше, ніж більшість інших ґрунтовок, тому що не містить дорогих смол. Але саме відсутність смол дозволяє уникнути проступання темних плям, що виникають у місцях кріплення плит гіпсокартону.

  • Нанесіть шар ґрунтовки для гіпсокартону і дайте йому висохнути.
  • Нанесіть валиком та пензлем 2-4 шари фарби.
  • Для кращого результату зашліфуйте місця стиків фетром.

Як можна пофарбувати плитку у ванній

Фарбування плитки у ванній набагато дешевше за повторне укладання. Але дуже важливо враховувати поверхню, адже кахель може бути глянцевим, суперглянцевим або матовим. Оскільки глянцева поверхня має дуже погану адгезію, перед фарбуванням її слід обробляти спеціальним ґрунтом. Це може бути бетоноконтакт – засіб для обробки поверхонь, пофарбованих масляною або алкідною фарбою, кераміки, цегли, залізобетону, гіпсокартону, азбоцементу, тощо.

Також дуже важливо видалити затирання швів - фарба на цьому матеріалі триматися буде дуже недовго, швидко обсипеться, а свіжофарбована стіна набуде облізлого і неохайного вигляду.

  • Плитка має бути ретельно вимита, очищена від цвілі, нальотів мила та жиру. Кінцевий результат прямо залежить від того, наскільки якісно виконано очищення поверхні.
  • Ґрунтовка наноситься на чисту суху поверхню та злегка шліфується після повного висихання. Після чого видаляється пил вологою губкою, і поверхні ще раз дають повністю просохнути.
  • Фарбу наносять синтетичним пензлем або поролоновим валиком. Щітки з натуральної щетини та валики-шубки для фарбування кахлю не підходять.
  • Як тільки фарба висохне, можна нанести нове затирання на шви між плитками.

 

Водоемульсійна фарба на кахель у ванній використовується тільки паро- і вологостійка, що здатна витримувати вологе прибирання та механічне чищення – наприклад, фарба для ванної та кухні ELEMENT.

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради