28 July 2021

Відео: Декоративна штукатурка під льон. Трафаретна техніка нанесення

У цьому випуску нашого влогу «Бібліотека декорів» Олена Вовк розповість про те, як з використанням матеріалу Enigma наноситься штукатурка під «льон», які інструменти для цього знадобляться, а також розкриє секрети досвідчених майстрів

Відео: Декоративна штукатурка під льон. Трафаретна техніка нанесення

Вибір матеріалу

Трафаретна штукатурка на стінах дуже ефектно виглядає, якщо правильно підготувати поверхню і використовувати для її нанесення оптимальні матеріали.

Ми використовували декоративне покриття Enigma, до складу якого входять мармуровий пил та дрібні фракції перламутру, що в сукупності створює атмосферу загадковості та мерехтіння. Це дуже м'який та ніжний, при цьому досить універсальний в дизайні матеріал, за допомогою різних технік нанесення він дає різні фактури.

Крім того, вам знадобляться:

 

Наявність якісних і правильно підібраних інструментів не менш важлива, ніж вибір матеріалу. Щоб трафаретна штукатурка своїми руками вийшла такою ж по якості, як у досвідчених майстрів, слід придбати такі інструменти:

  • валики для нанесения кварцевого ґрунту,
  • макловиці для нанесения акрилового ґрунту,
  • шпателі DOLDRINI з нержавіючої сталі добре заточені,
  • прогумована щітка Boldrini Юта для створення ефекту «рогожки» або полотна - завдяки гумовим щетинкам щітка не дряпає поверхню, при цьому м'яко видаляє надлишки матеріалу.

 

Техніка нанесення

Трафаретна штукатурка стін наноситься тільки на підготовлену поверхню. Для цього спочатку ґрунтують стіну акриловою ґрунтовкою. Після повного висихання проводиться повторне ґрунтування, на цей раз кварцовим ґрунтом. Кварцове ґрунтування можна виконувати як в базовому білому кольорі, так і колерованою ґрунтовкою. Приступати до наступного етапу робіт можна тільки після повного висихання поверхні. Зазвичай це займає від 4 до 6 годин.

  • Безпосередньо перед нанесенням декоративне покриття Enigma рекомендується на 10-15% розвести водою.
  • Роботу починають з лівого верхнього кута і, поступово просуваючись до протилежної сторони, повністю перекривають стіну матеріалом, щоб не просвічувався ґрунт. Матеріал наноситься в один шар.
  • Внаслідок наявності в складі Енігми мармурової муки, матеріал виходить дуже пластичним і добре перекриває невеликі нерівності стін. Однак слід враховувати, що на нерівних стінах збільшується витрата штукатурки.
  • Роботу зручніше виконувати в парі: один майстер наносить матеріал на стіну, другий через 2-3 хвилини після нанесення приступає до формування малюнка.
  • Малюнок «льон» формується хаотичними горизонтальними та вертикальними рухами, заповнюючи всю поверхню, на яку буде наноситися трафаретний малюнок.
  • Щоб імітувати ефект старої тканини можна зробити торцювання - додатково нанести напівшар (дуже тонкий шар) матеріалу на повністю висохлий шар штукатурки.

Нанесення трафаретного декорування

Необхідно заздалегідь продумати план розташування малюнка. Трафарет можна закріпити на стіні або просто притримувати його руками. Фарба наноситься напівсухою губкою легкими «промокальними» рухами. Після висихання малюнка шпателем прибираються нерівності, які з'явилися внаслідок його нанесення.

 

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради

Будь-ласка, заповніть форму і натисніть кнопку «Відправити»

Дякуємо!

Ваши данные приняты