27 September 2021

Рейтинг найпопулярніших технік нанесення декоративної штукатурки 2021

Декоративна штукатурка - один з найдавніших і найпопулярніших дизайнів як всередені так ззовні приміщень. Сьогодні існує безліч видів декоративних штукатурок, їх забарвлень та технік нанесення на стіни.

Рейтинг найпопулярніших технік нанесення декоративної штукатурки 2021

Скласти топ декоративних штукатурок нам допоміг Гугл. Ми підгледіли які найпопулярніші пошукові запити використовують люди для пошуку декоративної штукатурки в інтернеті.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі: особливості та переваги

Завдяки своїй універсальності декоративна штукатурка може створювати різні текстури поверхонь: від шорсткої та опуклої до ідеально гладкої. Декоративні штукатурки тонуються більш ніж в 500 відтінків, що дає багато можливостей для вибору колірної гами приміщення. В процесі експлуатації колір декоративної штукатурки можна змінити, завдавши новий шар фарби поверх наявного, і не знімаючи попереднє покриття, якщо не заплановано зміну текстури.

Технології нанесення штукатурок можуть бути як дуже складними та доступними тільки дуже досвідченим майстрам, так і зовсім легкими, що підходять для ремонту «своїми руками». Вартість цього матеріалу також може варіюватися від досить високої для створення дизайнерських проєктів до бюджетної, однак і в цьому випадку матеріал зберігає здатність захищати поверхню від грибка, цвілі, впливу вогкості та інших негативних чинників, а також вирівнює стіну й усуває невеликі дефекти поверхні.

Декоративні штукатурки не потребують великих зусиль по догляду: деякі з них самоочищаються, іншим досить нечастих прибирань пилотягом, треті, що призначені для приміщень з великим експлуатаційним навантаженням, легко відмиваються за допомогою губки та мильного розчину.

Цей матеріал можна використовувати на різних поверхнях: цегла, бетон, гіпсокартон, дерево. Досвідчений дизайнер за допомогою декоративної штукатурки та необхідного інструменту може задекорувати стіну під «камінь», «скло», «шкіру», метал» і навіть «папір». Робота з нанесення штукатурки займає відносно небагато часу - на невеликих обсягах і при нескладних технологіях можна вкластися всього в один день.

Майстру та дизайнеру на замітку

Перед нанесенням будь-якого декоративного покриття потрібно провести підготовчі роботи. Для цього на стіну наноситься грунтовка, і тільки після повного її висихання можна приступати до основних робіт. Грунтовку слід вибирати в залежності від матеріалу:

  • для тонкошарових штукатурок використовується просочувальна грунтовка;
  • для більш важких товстошарових штукатурок з великим розходом матеріалу беруть кварцову ґрунтовку.

Як вибирати декоративну штукатурку

Чим еластичніший матеріал, чим він зручніший і податливіший в роботі, тим дрібніше виходить візерунок. Штукатурка з великою кількістю наповнювача створює багатий фактурний малюнок, з невеликою кількістю - лаконічний рельєф.

Вибираючи штукатурку, враховуйте її основні характеристики: чи відповідають вони умовам, в яких знаходиться ваше приміщення і чи зможете ви виконати свої естетичні побажання.

А зараз представляємо топ декоративних штукатурок від Element, складених за результатами пошукових запитів в Google.

4 місце: Перламутрові декоративні покриття стін в техніці Хаос

Свою назву техніка нанесення «Хаос» отримала від способу, яким  її наносять на поверхню - декоративна штукатурка із перламутром лягає на стіну навмисно хаотичними мазками. Ефект виходить зовсім не хаотичним - м'яке сяйво перламутру в умисно недбалих лініях створює майже ламповий затишок, не втрачаючи при цьому витонченої вишуканості.

Найчастіше для цієї технології використовується перламутрова штукатурка ENIGMA з мармуровою крихтою в складі. Також ефектно виглядатиме VIA LATTEA з дрібними фракціями товченого скла і VELLUTO, до складу якої входять металізовані частки. Головна «родзинка» даних матеріалів - легке мерехтіння, яке створюється завдяки заломленню світла на поверхні.

3 місце: Штукатурка «під бетон»

Декоративна штукатурка «під бетон» є однією з технік нанесення, що мають найбільший попит, оскільки вона ідеально підходить для популярного останнім часом стилю лофт.

Зовні вона імітує чорнову обробку стіни, залишеної без фінішного декорування, внаслідок чого дає багато простору для польоту думки дизайнера. При цьому приміщенню забезпечується додаткова шумо- і теплоізоляція і захист від грибка та вогкості.

Це досить проста в нанесенні декоративна штукатурка - лофт передбачає максимальну простоту і мінімалізм, тому роботи можна виконувати самостійно, без залучення майстра. На нашому YouTube-каналі можна ознайомитися з технікою нанесення штукатурки під бетон на прикладі матеріалів PALATINO і MISTERO.

2 місце: Штукатурка Травертин 

Одне з найвідоміших фінішних покриттів декоративна штукатурка Травертин дозволяє домогтися широкого спектра бажаних ефектів, подібних відомому італійському мармуру травертину. Травентіно зосередила в собі красу старого світу і витончену елегантність, поєднуючи контраст між модерном і класикою. Матеріал може виглядати як полірований камінь або як камінь грубого шліфування, виділяється багатоколірністю. Завдяки своїй універсальності Травертин - штукатурка фасадна та інтер'єрна, тобто її можна наносити як на зовнішніх поверхнях, так і всередині приміщення.

Унікальна естетика цієї техніки сприяла тому, що декоративна штукатурка Травертин в інтер'єрі ще довго буде залишатися в тренді, а застосування таких покриттів як MISTERO та TRAVERTINO дозволяють отримати неперевершені результати в плані дизайнерського рішення і захистити стіни від впливу негативних факторів.

1 місце: венеціанська штукатурка

Венеціанська штукатурка, яку ще називають мармуровою штукатуркою, являє собою декоративну техніку або стиль, який використовується у внутрішньому і зовнішньому декорі. Це традиційна декоративна техніка, вона використовувалася багато століть тому і збереглася з поправками на сучасні технології й по сьогодні. Зараз її в основному використовують для внутрішньої обробки житлових і комерційних будівель.

Переваги декоративної венеціанської штукатурки:

  • вона регулює вологість,

  • запобігає зростанню цвілі на поверхнях,

  • не вимагає особливого догляду, її досить періодично просто протирати

  • вона довговічна.

Крім того, венеціанська штукатурка під мармур тонується практично в усі доступні кольори. Для цієї технології використовуйте готову класичну венеціанську штукатурку ARTE VENEZIANO ELEMENT DECOR.

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради