25 March 2021

Покривна здатність фарби. Що це таке і чому варто обирати фарбу Element + Відео

Покривною здатністю називають здатність фарби приховувати поверхню об'єкта. Не варто плутати терміни «покривна здатність» і «витрата матеріалу» – це зовсім різні поняття.

Покривна здатність фарби. Що це таке і чому варто обирати фарбу Element + Відео

Площа поверхні, яку може покрити певний обсяг фарби – це витрата матеріалу. Покривна здатність позначає, наскільки фарба є непрозорою і відома також як коефіцієнт непрозорості та контрастності.

Як перевірити покриваність 

Якщо крізь шар фарби проступає попередній колір поверхні, значить у фарби невисокий коефіцієнт покриваності.

Вимірюють покриваність на спеціальній тест-карті:

  • фарбу наносять рівним шаром;
  • дають 28 днів на повне висихання;
  • за допомогою фотометра вимірюються показники білого і чорного;
  • показники діляться між собою і множаться на 100%;
  • отримане число є коефіцієнтом покриваності.

 

Залежно від того, наскільки колір фарби перекрив колір підкладки, фарби діляться на чотири класи покриваності.

  1. Понад 99,5%.

  2. Від 99,5 до 98%.

  3. Від 98 до 95%.

  4. Нижче 95%.

Якщо провести експеримент по зафарбовування контрастною фарби фарбою Element першого класу покривної здатності, можна переконатися, що чорна, червона або будь-яка інша фарба контрастного кольору повністю зафарбовується вже після нанесення першого шару лакофарбового матеріалу. Попередній колір не просвічується через шар нової фарби, що часто трапляється при перефарбуванні поверхонь з темних або яскравих тонів в білі або більш спокійні.

Як вибирати фарбу за показниками покриваності

На перший погляд, може здатися, що між класами покриваності немає великої різниці, і, якщо взяти фарбу з низькими показниками, то шляхом деяких маніпуляцій можна отримати результат, аналогічний результату фарби з високим коефіцієнтом. Раціональне зерно в такому підході є, але є і певні нюанси, які зводять нанівець усі можливі вигоди при використанні дешевої фарби з низьким показником покриваності.

  • Якщо наносити фарбу товстим шаром, щоб вона гарантовано перекрила попередній колір, обов'язково з'являться неестетичні патьоки та краплі. Фарба в таких випадках сохне дуже довго і може утворювати підсохлу кірку на поверхні, а всередині залишатися в'язкою. Це загрожує змазуванням фарби при натисканні на поверхню. Усувати такі огріхи можна лише після повного висихання, попередньо зачистивши пошкоджену ділянку.
  • Домогтися повного зафарбовування можна також шляхом нанесення декількох тонких шарів фарби після повного висихання кожного нанесеного шару. Але такий спосіб значно збільшує час роботи та витрату матеріалу, таким чином дешевої фарби використовується помітно більше, отже, і витрати виявляються вищими, ніж при використанні дорожчого лакофарбового покриття.

 

Таким чином фарби Element з високим класом покриваності не тільки дають рівну, добре зафарбовану поверхню без «просвітів» і патьоків, але і скорочують час ремонтних робіт і загальні витрати на матеріали.

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради