22 October 2019

Фарбування 3D-панелей – техніки та матерали

3D-панелі сьогодні зайняли активну трендову позицію в дизайні інтер`єру. Їх все частіше використовують під час оздоблення приміщення.

Фарбування 3D-панелей – техніки та матерали

Завдяки сучасному дизайну, фактурам виконання, панелі використовують в класичному, сучасному, лофт та інших стилях. Зазвичай мають квадратну чи прямокутну форми. Випуклий чи вдавлений, геометричний або абстрактний малюнок. Виготовляють декоративний продукт з гіпсу, ПВХ, МДФ, поліуретану, деревини чи подрібнених пагонів бамбуку. Завдяки простому застосуванню, наклеюванню на спеціальний клей чи розчин, використовувати можна як для ідеальної поверхні, так і для нерівної стіни.

Сфера застосування трьохмірних панелей досить широка. Ними декорують стелю, стіни, колони, ніші, використовують як окремий елемент дизайну, наприклад, узголів’я ліжка чи двері шафи. Політ фантазії безмежний.

Фарбування 3D-панелей

Спочатку такий декоративний матеріал однотонний, білого чи світлого кольору. Для того, щоб його ідеально вписати в інтер`єрне рішення, проводять фарбування. Пам`ятайте, панелі є досить крихкими, тому роботи слід виконувати охайно. Правильно підібрати фарбу і нанести так, щоб не нашкодити.

Етапи виконання лакофарбових робіт

Фарба для 3D-панелей повинна бути підібрана виходячи з матеріалу, з якого виготовлена. Наприклад, рекомендуємо використовувати покриття VIA LATTEA від компанії Element Décor. Воно підходить для усіх типів панелей. В складі містить молоте скло, робить поверхню оксамитовою, створює миготливий ефект. Таке фінішне покриття в подальшому можна мити, а також воно створить захист від механічного пошкодження.

Попередньо рекомендовано нанести ґрунтовку, розведену 1:4. Це дасть можливість отримати гарне поглинання та оптимальні витрати фарби. Далі, в якості основи-підкладки використовують фарбу ELEMENT 7, запігментовану в потрібний колір. І як фініш – наносять VIA LATTEA.

В більшості випадків панелі мають різноманітну фактуру, тому застосувати валик не є можливим. Тут краще підійде широка щітка.

Наносять фарбу по фактурі основи, тобто, наприклад, якщо є хвиляста поверхня – рухи повторюють малюнок і виконуються так само хвилеподібно. Це необхідно для того, щоб профарбувати панель повністю, проникнути у важкодоступні місця.

Фарба для таких робіт повинна володіти гарною покривною властивістю, її не рекомендовано додатково розбавляти водою.

Потім дають поверхні гарно просохнути, не менше ніж 12 годин. І тільки потім наносять фініш – перламутровий декор, в 2 шари такою ж широкою щіткою, ідентичними рухами, як і наносили основну фарбу.

VIA LATTEA додасть в інтер’єру додаткового світіння. Красиво підкреслить малюнок декоративного полотна.

Всі трьохмірні вироби можна фарбувати в різні кольори, робити їх матовими чи глянцевими, патинувати, зістарювати. Головне для цього використовувати якісні та перевіренні матеріали. Такими є лакофарбові матеріали від Element Décor. Широкий асортимент фарб та лаків застосовується для будь якої поверхні.  Захищає її та підкреслює декоративний ефект. А для того, що правильно підібрати ЛФМ, вам потрібно просто звернутися до нашого спеціаліста, який допоможе знайти правильне рішення для вашого завдання. 

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради