Молотковая эмаль, ее особенности
Свое название молотковая эмаль получила благодаря декоративному эффекту – «чеканка» или следы от ударов молотка. Это очень прочный и надежный лакокрасочный продукт, которым покрывают металлические, деревянные, оцинкованные или алюминиевые поверхности.
Особливості, склад
Продукт містить акрил, алкідно-стирольні і епоксидні речовини. Спеціальні інгредієнти - алюмінієва пудра, силіконове масло і подрібнене скло роблять молоткову емаль Високоадгезійний, міцною.
Використовують таку фарбу для захисту конструкцій від несприятливого впливу погодних і механічних факторів, довговічності кованих, металевих, дерев'яних і інших поверхонь. Раніше її застосовували для обробки промислових виробів, заводського обладнання, важкої техніки. Зараз використання досить широке, оскільки молоткова емаль має властивість надавати особливий декоративний ефект за рахунок різнокольорових пігментів.
Основні переваги ЛФМ:
- не боїться температурних перепадів,
- невибаглива в роботі, не вимагає завчасної підготовки поверхні, на яку будуть наносити,
- висока міцність, надійність,
- вологостійка,
- екологічно безпечна, використовують для робіт усередині приміщення, наприклад, як емаль для вікон,
- стійка до ультрафіолету,
- добре відштовхує бруд і пил.
Акрилова емаль має блиск, тому естетичний ефект зберігається надовго.
З недоліків важливо виділити те, що фарба має велику витрату. Вона досить густа, тому працювати розпилювачами трохи проблематично.
Застосування, нанесення
Молоткову емаль використовують для покриття кованих і чавунних виробів. Фарбують садовий і парковий декор. Особливо популярне застосування для фарбування дверей, огорож, парканів. У будівництві використовують при фарбуванні вікон, водопровідних труб, залізних опор, балок. Дизайнери та декоратори люблять покривати різноманітні декоративні елементи для інтер'єру, екстер'єру або ландшафту.
Наносять молоткову емаль за допомогою пензлика, пневматичного фарбопульта, валика або розпилювача. Ідеально фарба лягає на горизонтальні поверхні, тут ефект апельсинової скоринки буде максимальним. На вертикальні поверхні краще наносити швидковисихаючу акрилову емаль.
Тщательной подготовки поверхности ЛКМ не требует, но снять старое покрытие необходимо. Емаль акрилова для дерева, вимагає попереднього грунтування, в іншому випадку молоткастого ефекту не досягти. Емаль для вікон краще ляже на спеціальний грунт для кольорових металів.
Правильне використання матеріалу дасть потрібний результат, і оброблена поверхня буде служити тривалий час, давати потрібний декоративний ефект.