Як обрати штукатурку для фасаду?
Фасад — це візитна картка будинку. Саме при першому погляді на нього, людина формує враження від будівлі.
Тому до вибору фасадного облицювання слід підходити з усією відповідальністю. Причому, важливими є як фактура, так та колір фінішного покриття. Фасадна штукатурка вважається одним із найбільш зручних та привабливих фінішних покриттів, до того ж вона впливає на візуальне сприйняття будинку в цілому.
Як обрати штукатурку для фасаду
Знання властивостей різних видів штукатурки допоможе розібратися у ринковій пропозиції, адже слід дізнатися про технічні параметри штукатурки, перевірити умови нанесення та можливість нестандартного забарвлення. Окрім того, це допоможе споживачеві обрати інші фасадні рішення, наприклад, тип утеплювача.
Готова фасадна штукатурка буває декількох типів:
- мінеральна,
- акрилова,
- силікатна,
- силіконова,
- силикатно-силіконова.
Популярність штукатурки залежить від багатьох факторів: починаючи з технічних та економічних, закінчуючи простотою нанесення та звичайною звичкою.
При покупці варто звертати увагу на гарантований термін служби штукатурки, можливість колорування, захисні властивості, кількість шарів.
Види фасадної штукатурки
Склад штукатурного покриття визначає головні його характеристики. Штукатурка може бути паропроникнуваною - поверхня під нею «дихає», може мати гідроізоляційні властивості, тобто не пропускати вологу, але сучасні фасадні штукатурки здатні поєднувати дві цих, здавалося б несумісних, властивості.
До того ж штукатурка відкриває величезні можливості для декорування. Обираючи фасадну штукатурку, слід визначитися, для чого вона потрібна в першу чергу: для захисту стін або головне завдання полягає в тому, щоб надати будівлі естетично привабливого вигляду.
Щоб розібратися з цим питанням, потрібно вивчити основні властивості штукатурки, що пропонує сучасний ринок будівельних матеріалів. У штукатурці ELEMENT оптимальним чином поєднані захисні та декоративні властивості, тому з основними завданнями впорається уся наша продукція. Проте, існують певні нюанси, що обов'язково потрібно враховувати.
Силоксанова фасадна штукатурка
В умовах клімату з підвищеною вогкістю та значними перепадами середньорічних та середньодобових температур, дуже важливо, щоб штукатурка мала високу гігроскопічність та не перешкоджала парової дифузії.
Силоксанова фасадна штукатурка на основі емульсії силіконової смоли за рахунок нової компактної молекулярної структури забезпечує максимальний захист від вологи, грибка та цвілі. При цьому у споживача є можливість обрати фактуру штукатурки:
- це може бути зерниста структура ELEMENT K15, яка відмінно маскує дрібні дефекти поверхні та не вимагає ретельного вирівнювання;
- ELEMENT R20 імітує ефект дубової кори та здатна захищати будинок як всередині, так та зовні протягом 15 років.
Вся продукція Елемент може бути використана в білому кольорі або тонуватися.
Силіконова фасадна штукатурка
Сьогодні дуже актуальним залишається питання енергозбереження, а отже - і додаткової теплоізоляції приміщення. В свою чергу це збільшує попит на оздоблювальні покриття, «дружні» до популярних видів утеплювачів.
Якщо потрібно штукатурити поверхню, утеплену мінеральною ватою, то слід пам'ятати, що далеко не кожен тип фінішного покриття ляже на такий примхливий матеріал. Однак та для цієї проблеми є рішення. ELEMENT K15 - штукатурка для теплоізоляції, готова до застосування, містить силіконові смоли, завдяки чому може використовуватися на різних поверхнях, включаючи мінвату.
Також для роботи з теплоізоляційними матеріалами рекомендується використовувати силіконову штукатурку ELEMENT R20. За основними своїми технічними парламентам ці два покриття багато в чому ідентичні, але відрізняються за зовнішнім виглядом. Так що вибрати є з чого.
Популярні фасадні штукатурки
Споживачі часто задаються питанням, яка структура фасадної штукатурки краще: зерниста або гладка з борозенками? Однозначної відповіді тут не існує.
Штукатурка короїд, що утворює на поверхні характерні борозенки по рівній поверхні, вже давно користується популярністю. Її конкурент, штукатурка баранчик, має малюнок, що трохи виступає над поверхнею, та з'явилася на ринку відносно недавно.
За своїм складом обидва ці види обробки практично не відрізняються, але особливості зовнішнього вигляду визначають місце їх використання.
На поверхнях великого розміру ефектніше виглядає короїд, баранчик виграє на невеликих площах. На баранчика набагато більше осідає бруду та пилу, але в чищенні складніший короїд.
Загалом, вибір залежить в основному від особистих переваг, оскільки обидва ці покриття ні в чому не поступаються один одному - кожен по-своєму виграє.
Колерування фасадної штукатурки
Вибір кольору фасаду - заняття відповідальне. Звичайно, в першу чергу варто покладатися на свій смак і уподобання, але крім банального «подобається - не подобається», слід звернути увагу ще й на такий фактор, як світлостійкість фарби. Для тривалого збереження кольору рекомендується обирати відтінки на основі неорганічних пігментів.
Пігмент - ключовий компонент, який визначає естетичний вигляд об'єкта. Крім забарвлення, він забезпечує також світлостійкість і погодостійкість фасаду. Тому презентабельний вигляд такий штукатурки зберігається протягом більш тривалого періоду часу.
Обираючи колір для будинку, треба орієнтуватися не тільки на популярні кольори фасадної штукатурки, адже мода - поняття мінливе. На те, як буде виглядати фасад будинку, впливає його розмір, розташування, кількість одержуваного сонячного світла, природний ландшафт. А домогтися потрібного відтінку з фасадними штукатурками ELEMENT досить нескладно, адже вони прекрасно коліруются.