27 May 2020

Як обрати антисептик для деревини?

Антисептик по дереву – це лакофарбовий продукт, призначений для захисту природного матеріалу від пошкодження, зміни кольору та деформації

Як обрати антисептик для деревини?

Для чого потрібен антисептик для деревини

Дерево – «живий» будівельний матеріал. Для того, щоби він не пошкоджувався, довго зберігав свої властивості та якість, йому необхідний захист. Грибок та пліснява негативно впливають на дерев’яні конструкції, пошкоджують їх, утворюють трухляву, змінюють колір, сприяють гниттю.


Хороший антисептик повинен володіти такими властивостями:

    • відштовхувати вологу;
    • дозволяти деревині дихати;
    • проникати глибоко всередину;
    • відбивати ультрафіолетові промені;
    • захищати від грибка, плісняви, пошкодження комахами;
    • не давати розтріскуватися.

Види антисептиків по дереву


В залежності від складу захисне просочення від гниття буває таких видів: водорозчинне, масляне та на основі органічних розчинників. Масляні лакофарбові матеріали проникають дуже глибоко, не вимиваються.

По основній дії біозахист для дерева поділяється на групи: фунгіцидна(захищає від комах, появи грибкових та інших захворювань на дерев’яних конструкціях) та кисла (захищає від бактеріального впливу – знищую грибкові бактерії. Також може бути без кольору та зафарбований в необхідний тон.


Для того, щоб захисний матеріал гарно виконував свої завдання, виробники випускають його на алкідній, силіконовій чи акриловій базі. Найнадійнішою серед користувачів вважається силіконова база, вона утворює витривале покриття, котре не боїться вологи та має високі показники паро проникності. Силікон надійний матеріал, антисептики на його основі можуть застосовуватися як всередині, так і зовні приміщення. Акрилові продукти не мають запаху, можуть наноситися на вологий матеріал.

Антисептики на водній основі важливо перекрити зверху вологостійким лаком. Їх використовують всередині приміщення, для меблів, поруччя та сходів.

Як обрати антисептик для дерева

Тут важливо врахувати вид деревини, яку планують покривати, умови експлуатації деревинного виробу. Обов’язково оцінити початковий стан, вологість та наявність пошкоджень.

Хороший антисептик повинен виконувати всі свої функції. А саме: захищати від грибка, комах, впливу води та вологості в цілому, бути вогнетривкими та атмосферостійким, не боятися хімічного впливу.

Правильно підібраний захисний матеріал попередить наступну зміну кольору деревини, продовжить термін використання матеріалу чи готового виробу.

Декоративні властивості антисептика по дереву

При нанесенні, колір деревини буде змінюватися в будь-якому випадку, тому якщо роботи виконуються всередині приміщення, важливо зразу підібрати потрібний тон, який підійде для інтер'єрного рішення.

Спеціалісти компанії Element рекомендують використовувати одразу готові антисептики для деревини, необхідного тону – сосна, дуб, махаон, тік, білий чи прозорий. Наприклад, білий антисептик гарно впишеться в античний чи класичний інтер’єр, допоможе досягти ефекту патини.

Антисептики Element утворюють витривале якісне покриття. Прозорий захисний матеріал по дереву підкреслить текстуру деревини.

Всі вони володіють прекрасними вологостійкими властивостями та ефективно відштовхують бруд. Захищають від плісняви, грибка та моху. Рекомендовані до застосування як всередині, так і зовні приміщення.

Як наносити антисептик для дерева

По способу нанесення антисептики розділяють на такі, котрі використовують для поверхневого покриття і ті, котрі використовують для глибокого проникнення

Для поверхневого нанесення використовують кісточку, валик та фарбопульт, занурюють у теплу ванну, практикують метод молекулярного та дифузного нанесення. Для глибокого – холодно-гарячі ванни, автоклави при підвищеному тиску та метод вакуумування чи бандажний спосіб нанесення.

Чому так? Відповідь проста. Не вся деревина має гарні властивості до проникнення. Наприклад, для того, щоб покрити виріб із сосни, потрібно використати тільки гарячий метод нанесення, антисептик повинен мати температуру не менше 95 градусів.

Вологий деревинний матеріал покривають водорозчинними антисептиками. А сухий – органічними чи водними.
Важливо! Не можна використовувати антисептики для зовнішнього застосування всередині приміщення. Це пов’язано з їх високою токсичністю.

Обираючи антисептики, як і будь-які інші лакофарбові матеріали, завжди важливо консультуватися з професіоналами. Враховувати особливості деревини, на яку вони будуть наноситися. Дотримуватися всіх рекомендацій виробника. Тільки так можна досягнути бажаного результату.

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради