27 November 2020

Як самому пофарбувати батареї опалення. Відео

У багатьох квартирах досі стоять чавунні батареї. Міняти їх складно, дорого, клопітно, та й не завжди доречно.

Як самому пофарбувати батареї опалення. Відео

Попри велику кількість сучасних та стильних радіаторів, що бездоганно вписуються в будь-який інтер'єр та не вимагають фарбування, чавунні секційні батареї, як і раніше залишаються найкращим варіантом, коли мова йде про такі поняття, як тепловіддача, довговічність, стійкість до поганої якості теплоносія та внутрішнього засмічення.

Єдиним недоліком чавунних радіаторів є їх непривабливий вигляд. Але і ця проблема вирішувана, якщо до неї правильно підійти. «Чавунного динозавра» цілком можливо привести до прийнятного вигляду самостійно. Потрібні лише відповідна для цієї мети фарба, правильно підібраний інструмент, 2-3 години вільного  часу та трохи зусиль.

Підготовка батареї до фарбування: шліфування та очищення

Перед фарбуванням обов'язково потрібно виконати ряд підготовчих робіт.

  • Зашліфувати всі нерівності, особливо в місцях, де полупився попередній шар фарби.
  • Заґрунтувати місця, де не залишилося фарби й проступає голий метал. Це потрібно, щоб уникнути подальшого проступання іржі крізь фарбу.
  • Очистити радіатор від пилу та сміття, причому особливу увагу слід приділити внутрішній його частині. Для цього використовують спеціальні інструменти: вигнуті спеціальним чином пензлики з ручками різної довжини. Будуть потрібні щітки як з короткими, так і з довгими ручками.
  • Інтер'єрна фарба для радіаторів не підходить, обирати потрібно тільки фарбу для металу.
  • Фарбу слід наносити тонким шаром. Щоб отримати рівний колір без плям, що проступають від ґрунтовки, батарею потрібно фарбувати у два шари.

 

Вибираємо фарбу для радіаторів

У минулі часи фарба для радіаторів опалення завжди відрізнялася різким та досить стійким запахом, а фарбувати можна було лише з відкритими навстіж вікнами. Це істотно звужувало період виконання робіт, якщо мова йшла про житлове приміщення. Елемент пропонує лінійку акрилових емалей, відмінною рисою яких є практично повна відсутність неприємного запаху. Запах є, але він дуже слабкий та цілком нейтральний. До того ж він дуже швидко вивітрюється.

Емаль для радіаторів опалення випускається в базовому білому кольорі, який за бажанням можна кольорувати в будь-який з пастельних відтінків: від блакитного та салатового до рожевого та фіолетового. Крім цього вона витримує температурне навантаження до 120 ° С та стійка до механічних впливів.

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради