Як не зіпсувати фарбування стін і стель - 4 важливих етапи, від яких все залежить. Відео
Ремонт - справа відповідальна, трудомістка, витратна як і в фінансовому плані, так і в плані моральних ресурсів. Існує навіть жарт, що будь-який нормальний ремонт починається зі скандалу при виборі кольору.
Загалом, ремонт - це те, результати чого споглядати приємно, але повторювати його зовсім не хочеться. Тому дуже важливо зробити все якісно, щоб не довелося нічого переробляти, потрібно дотримуватися чотирьох головних правил фарбування стін і стелі. Про них ми зараз і поговоримо.
Перший етап: підготовка
Витрачений час на підготовчий етап - це запорука якісного фарбування стін та стелі.
✅ Стіни й стеля повинні бути чистими, гладкими, повністю сухими. Слід вимити їх мийним засобом або зробити сухе прибирання.
✅ Якщо штукатурка на стінах глянцева, стіну необхідно обробити наждачним папером, інакше фарба погано ляже.
Другий етап: шпаклівка
Всі щілини, тріщини та отвори від цвяхів, на яких колись висіли картини чи ще щось, треба ретельно зашпаклювати - фарба їх приховати не зможе, тому після ремонту такі місця будуть виглядати не дуже естетично.
На сьогодні існують два типи шпаклівки для стін.
Цементна шпаклівка складається з цементу з додаванням полімерів та мінералів. Має непогані сполучні якості, головна перевага - низькі ціни.
👉 відмінно підходить для інтер'єрних робіт,
👉 покращує довговічність покриття та зовнішній вигляд фарби,
👉 забезпечує міцну й надійну основу для оздоблення стін,
👉 стійка до лугів, а значить може наноситися на нові стіни,
👉 швидко сохне, що значно прискорює виконання наступних робіт.
Однією з кращих фінішних акрилових шпаклівок є шпаклівка Елемент.
Третій етап: ґрунтовка
Для кожного типу фарби застосовується свій тип ґрунтовки. Ґрунтовку для масляної фарби не можна застосовувати з водоемульсійною фарбою, навпаки також.
Ґрунтовки на водній основі можна наносити на більшість настінних покриттів, у них немає різкого запаху - тобто ними цілком можна користуватися під час ремонту в одній з кімнат житлового приміщення, мешканцям при цьому не потрібно виселятися з квартири на час проведення фарбувальних робіт.
Для зміцнення рихлої поверхні потрібні ґрунтовки глибокого проникнення, такі як ЕЛЕМЕНТ GRUND Грунтовка вбереться в поверхню, зменшуючи її пористість, підготує до нанесення верхнього шару фарби.
Четвертий етап: фарбування
Безпосередньо в процесі самого фарбування так само допускаються різні помилки, що здатні досить сильно зіпсувати враження від ремонту.
⚠ Фарбувати завжди потрібно, опускаючись згори донизу, щоб уникнути появи патьоків. Фарбувати спочатку верхню частину під стелею, а на наступний день виконати легшу роботу, та пофарбувати знизу - погана ідея. Ще гірше - почати знизу, а дофарбовувати зверху.
⚠ Так само неправильно фарбувати вертикальними смужками - є ризик, що після висихання будуть видні стики на смугах. Фарбування найкраще робити, виконуючи V-подібні рухи пензлем або валиком зверху донизу і знизу вгору. Таким чином вийде рівно пофарбована поверхня без стиків та патьоків.
⚠ Типовою помилкою є занадто товсте нанесення фарби. Щоб добре і рівномірно зафарбувати стару поверхню, краще нанести два тонких шари фарби, попередньо давши висохнути першому шару.
Вибір фарби
Бажання заощадити є цілком розумним та схвальним, але не у випадку вибору фарби. Дешевий матеріал ніколи не буде виглядати на поверхні так, як виглядають фарби виробників висококласних покриттів.
До того ж бюджетні фарби належать до нестійких покриттів, тому досить швидко вашим стінам знадобиться новий ремонт. Тоді як у трохи дорожчого матеріалу термін служби обчислюється роками, а іноді - десятиліттями.
Так само важливо враховувати клас стирання фарби: для кухонь, ванних, дитячих кімнат, коридорів й приміщень з високою прохідністю краще вибирати фарби першого класу стирання, таку як Елемент-5 - вони витримують до 10 тисяч циклів вологого прибирання із застосуванням мийних засобів. Дешева фарба бюджетних марок вже після перших циклів втратить пристойний вигляд, а далі в ній утворяться непривабливі лисини.