Як фарбувати молотковою фарбою в домашніх умовах?
Молоткова фарба - унікальний лакофарбовий матеріал, що має високі захисні властивості від корозії та іржі.
Молоткова фарба – унікальний лакофарбовий матеріал, який у своєму складі містить синтетичні смоли, розчинники, скло чи алюмінієву крихту. Завдяки таким компонентам, фарба з молотковим ефектом володіє захисними властивостями від корозії та іржі. А додані кольорові пігменти дозволяють їй створювати надіне рельєфне декоративне покриття. Свою назву вона отримала завдяки тому, що покрита поверхня нагадує кований метал, оброблений молотком.
Застосовують для фарбування виробів з будь-якого металу. Фарба дуже пластична та щільна. Перекриває всі наявні недоліки на поверхні. Покриття не боїться вологи, механічного пошкодження та будь-якого забруднення.
Серед переваг цього лакофарбового матеріалу варто виділити наступні:
- не потрібна попередня підготовка, фарбу можна наносити навіть на неочищену поверхню,
- необов’язковим є ґрунтування,
- високі захисні властивості,
- підходить для зовнішнього та внутрішнього використання,
- має широкий кольоровий діапазон,
- фарбувати можна не тільки метал, але і пластмасу, дерево, скло, кахель,
- тривалий термін експлуатації.
Що фарбують молотковою фарбою?
Завдяки своїм властивостям і тому, що молоткова фарба сьогодні може бути практично будь-якого кольору, її сфера застосування значно розширилася.
Нею фарбують опалювальне обладнання – радіатори і труби, двері, тини, огорожі, драбини, ворота, а також меблі, побутову техніку, содовий інвентар та декор, промислове обладнання. Молоткова фарба по дереву чи металу не боїться вібрацій, щільно та надійно лягає на поверхню. Довго зберігає зовнішній вигляд. Гарно поглинається, тому не потребує додаткового закріплення.
Як фарбувати молотковою фарбою?
Як вже говорилося раніше, поверхня не потребує спеціальної підготовки. Тобто молоткову емаль можна наносити безпосередньо на виріб, не зачищаючи його від іржі та корозії.
Перед нанесенням рекомендовано ознайомитися з інструкцією від виробника. Відкривши кришку, вміст ретельно перемішують. У випадку якщо фарба загуста, варто додати спеціального розчинника, притримуючись точних пропорцій щодо рекомендацій по застосуванню (не більше 10%).
Для того, щоб покриття служило довго, рекомендують попередньо провести знежирення поверхні, а гладеньку за шліфувати. Такі маніпуляції допоможуть фарбі краще зчепитися. Ґрунтування є обов’язковим лише у випадку нанесення на дерев’яний виріб. Фарба по металу не потребує ґрунту.
Фарбування молотковою емаллю проводиться в основному із застосуванням валика, пензлик використовують тільки для важкодоступних місць. Також можна використовувати фарборозпилювач. Будь-який інструмент повинен бути завчасно підготовленим, якщо це кіточка, вона має бути новою, якщо фарбопульт, важливо, щоби він був чистим, без залишків минулого матеріалу. Обов’язково перевірте і при необхідності використайте розчинник для повного очищення та продуйте добре.
Іноді фарба молоткова продається у балончиках, тоді її наносять, розпилюючи ним же по поверхні.
Якщо фарбування проводять на відкритому повітрі, важливо враховувати температурний режим: від+8 до+300С.
ЛФМ наносять в 2-4 шари, даючи кожному просохнути не менше ніж 15 хвилин, а краще до 4-х годин. Повне висихання досягається протягом доби. Одного літру фарби достатньо для 4 кв.м. Враховуйте те, що перший шар матеріалу повинен бути найтоншим, а осатаній – най товщим.
Важливо пам’ятати – матеріал не лягає на поверхні, які раніше були пофарбовані іншими видами фарб, він буде згортатися і відставати. Тому завчасно зніміть старе покриття.
Молоткова фарба не дешевий продукт, ціна її обумовлена високою якістю та важливими технічними характеристиками. Тому, якщо ви хочете отримати надійне, стійке покриття, варто купувати у перевіреного виробника, який несе відповідальність за свій продукт.