Що краще: шпалери або декоративна штукатурка?
Інтер'єр - це те, що робить домівкою звичайне приміщення. У ньому важлива кожна деталь: і текстиль, і меблі, і аксесуари, але все це не справить належного враження, якщо стіни не виглядають належним чином.
Зараз найбільш популярними є два способи внутрішнього оформлення стін: обклеювання шпалерами та нанесення декоративної штукатурки. Обидва методи мають свої нюанси та переваги. Шпалери відносяться до більш класичного типу обробки, декоративна штукатурка для стін - явище відносно нове, але вже отримало визнання.
Коли краще вибрати шпалери
Сучасні шпалери можуть прослужити до 15 років, вони міцні, багато їх видів добре піддаються сухому чищенню або навіть миються. У шпалер величезний вибір кольорової гами, малюнків і текстур.
Вибір плоского або фактурного дизайну залежить від індивідуального стилю. Як правило, фактурні візерунки надають кімнаті досить невимушений вигляд, тоді як плоский візерунок може зробити стіну більш вишуканою.
Текстуровані шпалери надати приміщенню об’єм, а також відмінно приховують недоліки. Деякі фактурні шпалери можна пофарбувати, щоб надати їм однотонного вигляду.
Шпалери краще обирати, тоді, коли ви хочете уникнути ремонту в найближчі 5, а то і 15 років.
Порада: Для фарбування фактурних шпалер використовуйте спеціальну латексну фарбу ELEMENT 7 - вона створює ідеальне покриття, що підкреслює переваги поверхні шпалер
Декоративна штукатурка для стін - коли вибір очевидний
Декоративна штукатурка в інтер'єрі століттями використовувалася для додання текстури плоским поверхням і може бути забарвлена в близькі по тону або контрастні кольори – в залежності від бажаного візуального ефекту. Старовинні барельєфи, що дійшли до наших днів – це і є прообраз сучасних декоративних штукатурок.
У міру того, як розвивалися сучасні технології, створення рельєфних зображень стало набагато дешевшим і простішим. Тепер це під силу практично будь-кому, хто вміє тримати в руках щітку.
Декоративна штукатурка має ряд помітних переваг:
-
використовується як всередині, так і зовні приміщень;
-
при правильній підготовці її можна наносити на будь-які поверхні;
-
добре гармонує з будь-яким інтер'єром;
-
створює цікаві та унікальні покриття.
Види декоративної штукатурки
Існує безліч видів і технік декоративної штукатурки. Деякі з них корінням сягають сивої давнини, інші техніки, такі як традиційне ліплення з гіпсу, мають майже 200-річну традицію. Але сьогодні ці техніки використовуються вкрай рідко, в інтер'єрах приміщень застосовується безліч абсолютно сучасних матеріалів, наприклад таких як Corten - декоративне покриття, що імітує благородну іржу та поєднуються і з luxury-стилем, і з урбаністичними інтер'єрами в стилі лофт. Оксамитова декоративна штукатурка Velluto з приємною текстурою та чарівним ефектом заломлення світла дозволяє отримати вражаючі результати і задовольнити запити абсолютно різних споживачів.
Популярні техніки
Венеціанська декоративна штукатурка – це натуральне покриття з дрібними фракціями мармурової крихти. Допоможе створити різну фактурну і гладку обробку, підходить для зовнішніх і внутрішніх поверхонь. Венеціанська штукатурка може імітувати цінні породи каменю, а дизайнери створюють з її допомогою неповторні інтер'єрні рішення. Вона досить складна в роботі, бо вимагає декількох шарів покриття, затірку і т. д. Але результат того вартий.
Камінь травертин використовувався для прикраси по всьому світу в багатьох відомих пам'ятках архітектури. Готова штукатурка у банках Travertino створює ефект зістареної стіни, з її допомогою можна легко домогтися різноманітного зовнішнього вигляду: легкої потертості, пористості, гладкості або горбистості.
Попри свою назву, техніка «хаос» передбачає цілком структурований алгоритм нанесення. Відчуття легкої недбалості, яке надає нібито хаотичне нанесення мазків, створює в приміщенні легку і невимушену атмосферу.
Декоративне покриття стін в техніці «М'яке золото», як наноситься дивіться на нашому youtube каналі. Пористе покриття забезпечує стінам ефективну звукоізоляцію, створює бактерицидний ефект і допомагає утримувати тепло.
Порада: На невеликі поверхні декоративну штукатурку можна наносити самостійно, а при великих обсягах роботу краще довірити фахівцям.