26 May 2020

Що краще короїд чи баранець?

Штукатурка – це шар затверділого гіпсу, що було нанесено в пластичному стані на поверхню в декілька етапів, застовуючи ущільнення та розгладження.

Декоративна фасадна штукатурка вважається відносно нескладним вид будівельних робіт. При наявності певних знань і навичок можна своїми руками обштукатурити фасад будівлі.

Шар штукатурки вирівнює поверхню стін. Крім того залежно від товщини шару штукатурка виконує функцію додаткового утеплювача фасаду: з нею в будинку тепліше взимку та прохолодніше влітку.

Якою буває фасадна  штукатурка

Характеристики штукатурного покриття залежать від структури розчину: його шар може бути паропроникним, тобто поверхня під ним «дихає», і водночас міцним; або мати відмінні гідроізоляційні характеристики. Крім того, гіпс дає широкі можливості для декорування.

Штукатурки діляться на кілька типів.

Мінеральна штукатурка як сполучні елементи містить цемент і вапно. Вона має високу паропроникність, тому може використовуватися як на полістиролі, так і на мінеральній ваті. Головним та істотним недоліком мінеральн штукатурки є обмеженість в колірній гамі - це зазвичай сірий або білий кольори. Крім того такий вид обробки не підходить для ремонту вологих стін, оскільки перешкоджає випаровуванню води. Варто зазначити, що у фасадних акрилових штукатуркок теж є цей недолік.

Акрилова штукатурка дуже зручна в застосуванні. Однак вона має високу дифузійну стійкість, тобто не є паропроникною. Отже, не підходить для утеплення покриттів з мінеральної вати.

Силіконова фасадна штукатурка, як і акрилова, є полімерним продуктом (на основі синтетичних смол), проте значно відрізняються від неї.

  • В неї дуже висока паропроникність, тому такий вид фінішного покриття можна застосовувати практично на всіх видах поверхні.
  • Утворює міцний зв'язок з підкладкою, виготовленої з адгезиву, внаслідок хімічної реакції між ними.
  • Досить стійка до бруду і плісняви. 
  • Має так звані самоочищувані властивості – в місцях, що піддаються впливу дощу, вода змиває бруд.
  • Доступна в багатьох кольорах, купується у вигляді готової до вживання штукатурної суміші в відрах.

 

Силікатно-силіконова декоративна фасадна штукатурка поєднує в собі властивості обох продуктів, але дешевше, ніж силіконова.

Як обрати фасадну штукатурку

Правильно обрана штукатурка для фасаду може помітно поліпшити властивості стін, заощадити фінанси, мінімізувати трудовитрати та запобігти виникненню дефектів конструкції. Вибір найбільш відповідного типу штукатурки – завдання відповідальне та вимагає зваженого підходу. Не можна купувати за принципом «на що око в магазині впаде». Вирішальну роль відіграє основа, що підлягає обштукатуренню:

  • цегла,
  • гіпсоблоки,
  • шлакоблок,
  • бетон,
  • дерево.

 

Обов'язково слід враховувати, що чим більше зерно в штукатурці, тим більш витрачається матеріалу. У дрібної фракції є свої нюанси  чим дрібніше елемент, тим краще повинна бути підготовлена ​​поверхня основи.

Штукатурка «короїд»: яку обрати

Декоративна штукатурка «короїд» містить важкі мінеральні гранули, що вимагає додаткової в'язкості матеріалу. Саме тому в її склад входять полімерні та мінеральні компоненти. Це додатково впливає на стабільне зчеплення покриття з поверхнею.

У кожного виробника застосовується власна технологія, згідно з якою виготовляється штукатурка «короїд», купити її можна в різних кольорах та з додаванням різних компонентів, але в основі обов'язково будуть порошок та гранули різного діаметру, оскільки головною особливістю композиції є легкість.

Фракції зерна штукатурки дуже сильно впливають на візуальне сприйняття. «Короїд» краще виглядає, чим більш рельєфною є його фактура: товщина, глибина борозна.

Як обрати штукатурку «баранчик»

Для обробки поверхонь з високим експлуатаційним навантаженням зовні чи всередині приміщень також використовується і штукатурка «баранчик», купити її можна для фінішного шару в системі теплоізоляції з використанням пінополістирольних плит. Штукатурка утворює характерну борознову поверхню, створюючи ефект «баранчика».

Технічні та експлуатаційні характеристики «баранчика» та «короїда», якщо мова йде про штукатурки одного виробника, однакові. Вибір залежить від візуальних та естетичних уподобань кожного. Однак варто врахувати, що великі фракції більш збалансовано виглядають на великих площах, і навпаки - дрібна фракція краще виглядає на невеликих будинках та стінах.

Якщо будівля розташована близько від джерела запилення (наприклад, завантажена траса), краще віддати перевагу «баранчику», оскільки пил має властивість забиватися в борозенки «короїда», і звідти її неможливо видалити.

«Баранчик» на відміну від «короїда» ефектніше виглядає в дрібній фракції - чим дрібніше, тим краще.

Фасадна штукатурка Травертино - альтернатива «банранчіку» та «короїду»

Травернтіно - це фасадна декоративна штукатурка, до складу якої входять натуральні травертинові та силоксанові добавки. Як і силіконова штукатурка, Травентіно паропроникна - стіни під нею дихають. Але водночас це і водовідштовхуваний матеріал, що не дає будівлі відволожуватися зовні. Застосовується на кам'яних, дерев’яних, бетонних поверхнях і мінваті.

На відміну від декілька набридлих споживачам «короїда» та «баранчика», Травентіно імітує ефект обробки натуральним каменем, створюючи та підкреслюючи його кращі візерунки.

 

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради