Чим краще пофарбувати відкоси на вікнах у приміщеннях з підвищеною вологістю
Основна функція відкосів – бар’єрна. Вони додатково захищають приміщення від проникнення холодного повітря та вологи ззовні.
Повітря іззовні віконного отвору завжди більш прохолодне та вологе, ніж всередині приміщення. І це варто враховувати, обираючи лакофарбові матеріали для обробки відкосів. Важливо, щоб конденсат, який завжди присутній біля вікна внаслідок взаємодії холодного та теплого повітря, не пошкоджував гіпсокартон та штукатурку.
Фарбувати відкоси потрібно обов’язково, це не тільки додатково захистить їх від вологи, але й надасть тривалий естетичний ефект. Правильно підібрана фарба буде відштовхувати воду, пил та бруд, попереджувати появу плісняви.
Підготовка відкосів
Займатися відкосами починають вже після того, як змонтували віконний профіль. Вікно має бути вже встановленим та закріпленим. Обов’язково варто захистити його від забруднень – покрити плівкою та заклеїти малярною стрічкою. Попередньо відкіс очищують від старого покриття, зашліфовують поверхню. Потім шпаклюють.
Шпаклювання відкосів
Шпаклівку для укосу наносять тонким шаром, не більше 2 мм. Добре вирівнюють всі огріхи. Дають просохнути та зашліфовують дрібнозернистим наждачним папером. Перевіряють поверхню за допомогою додаткового освітлення (лампи). Акрилова шпаклівка Element вирівнює поверхню, робить її рівномірно гладкою та охайною. Вона універсальна, підходить для внутрішніх та зовнішніх робіт.
Ґрунтування відкосу перед фарбуванням
Після повного просихання, наносять ґрунтовку. Її завдання – глибоко проникнути та зробити щеплення лакофарбового матеріалу з поверхнею більш надійним. А також покращити водовідштовхувальні властивості штукатурки, бетону, цегли, гіпсокартону та інших матеріалів, підвищити адгезію фарби. Ґрунтовка для віконних відкосів Element наноситься ретельно, поверхні дають добре просохнути.
Вибір фарби
Для відкосів майже завжди обирають фарбу білого кольору. Це може бути масляна чи водно-дисперсійна фарба.
Важливо врахувати вологість у приміщенні. Пам’ятайте, масляна фарба довго сохне, має різкий запах, тому для житлових приміщень іі не рекомендують. Водно-дисперсійна фарба для вологих приміщень – ідеальний варіант. Вона екологічно чиста, без запаху, швидко сохне. Володіє високими водовідштовхувальними властивостями, захищає від грибка, плісняви, робить поверхню оксамитовою, стійкою до механічного впливу. Компанія Element рекомендує для таких робіт фарбу для кухні та ванної кімнати.
Обираючи фарбу для відкосів, не варто обирати найдешевший варіант. Якісний продукт надасть можливість надовго зберегти технічні та естетичні характеристики матеріалу.
Фарбування відкосу
Не менш важливо правильно підібрати інструмент для фарбування відкосів. Він має бути надійним та якісним, без ризиків випадання ворсу.
Неширокий валик, вузька щіточка для важкодоступних місць – це і все, що потрібно на даному етапі.
Спочатку профарбовують кути, потім валиком охайно проходять по всій поверхні. Рухи рівномірні і легкі, без натискання. Для того, щоб уникнути розводів та плям, працюють не відволікаючись. Важливо, щоб фарба лягла рівним та гладеньким шаром. Одразу рекомендується зняти малярну стрічку та плівку, поки не висохла фарба.
Враховуйте всі вищевказані рекомендації. Консультуйтесь зі спеціалістами та правильно обирайте фарбу для вологих приміщень. Виконавши всі вимоги, можна бути твердо впевненим утому, що якість відкосів не зміниться як мінімум протягом 5-6 років.