29 November 2021

Як правильно вибрати фарбу для стелі

Якщо ви шукаєте простий спосіб оновити інтер'єр, водоемульсійна фарба для стелі буде найкращим рішенням в оформленні верху.

Як правильно вибрати фарбу для стелі

Пофарбовані поверхні виглядають акуратно та естетично, а догляд за ними не завдає клопоту, тому стельова фарба, попри безліч інших оздоблювальних матеріалів, залишається найпопулярнішим способом обробки верхньої частини приміщення.

Як вибрати фарбу для стелі

Існує два види фарб для використання в побуті: на водній та на алкідній основі. Алкідні фарби стійкі до вологи, легко миються і мають більшу заповнювальну здатність, однак вони довго сохнуть, мають стійкий та різко виражений запах, досить токсичні, особливо для людей з астматичним синдромом або алергічною реакцією на аерозолі. До того ж вони є паронепроникними, що призводить до появи конденсату і згодом до утворення цвілі.

Фарба для стелі на водній основі має ряд переваг:

  • вона нетоксична;
  • практично не пахне;
  • дуже швидко сохне;
  • при попаданні на предмети та інші поверхні легко видаляється з них;
  • не вицвітає на сонці, не розтріскується;
  • її можна використовувати на більшості поверхонь;
  • акрилова фарба для стелі стійка до миття та стирання, її можна використовувати у ванних та кухнях;
  • запобігає появі грибка та плісняви;
  • забарвлену поверхню будь-якої миті можна перефарбувати, освіживши або помінявши інтер'єр буквально за кілька годин.

Сучасні фарби на водній основі далеко пішли від своїх прабатьків. Вони не розтікаються, легко лягають на поверхню, протягом тривалого часу зберігають презентабельний вигляд. Можна сміливо стверджувати, що найкраща фарба для стелі це акрилова або латексна фарба на водній основі. Наприклад, MEGAWHITE – біла матова фарба для стелі, що приховує нерівності й дрібні дефекти поверхні та придатна для використання на гіпсокартоні.

Що таке ступінь блиску і як його враховувати, вибираючи фарбу

При виборі блиску фарби необхідно пам'ятати основне правило: чим вище глянець, тим яскравіше виглядає кімната. Глянець візуально збільшує простір, але оскільки це відбувається шляхом відбивання світла, у таких поверхонь є суттєвий недолік – фарба для стелі біла глянцева робить всі проблемні місця помітнішими. В інтернеті можна знайти багато фото, на яких господарі, намагаючись сфотографувати щось з інтер'єру, випадково знімали й безлад у кімнаті. Відбиваючись у глянцевих стелях, безлад перетворювався на знімках на справжній хаос. Загалом глянець – це красиво, стильно, добре підходить для оптичного збільшення простору, але потребує ідеальних умов.

Антипод глянцю, матовий колір, дуже затишний, м'який, домашній, але має властивість поглинати простір. У маленьких кімнатах це особливо помітно. До того ж матові поверхні гірше піддаються очищенню і в цілому виглядають не так ефектно, як глянцеві.

Якщо різним причин не влаштовують жоден із крайніх варіантів, існують два проміжні: напівматовий та напівглянсовий, проте вони найчастіше призначені для стін, а не для стелі.

Фарбування стелі з гіпсокартонних плит

Найчастіше для вирівнювання поверхонь використовують листи гіпсокартону. Це екологічний та не алергенний матеріал, він легко монтується та «дихає». Фінішне оздоблення гіпсокартонних плит мало чим відрізняється від обробки інших поверхонь - найчастіше його фарбують. Яку фарбу вибрати для стелі з гіпсокартону? Фахівці рекомендують фарбувати такі поверхні латексними чи акриловими фарбами на водній основі.

Чим раніше буде виконане фарбування після монтажу гіпсокартону, тим краще. Наносити фарбу на гіпсокартон можна трьома способами: пензлем, валиком та розпилювачем.

  • Фарбування пензлем вимагає більше часу, ніж два інших методи, та не забезпечує текстурованого оздоблення, яке вирівнює основу та приховує дрібні дефекти.
  • Найшвидший спосіб фарбування передбачає використання розпилювача, але це також і найбільш витратний спосіб, оскільки при роботі з розпилювачем витрачається значна кількість фарби.
  • Для створення текстурованого оздоблення, що найкраще приховує незначні дефекти стіни, одночасно забезпечуючи цілісний вигляд покриття, найкраще підходить малярський валик.

Повний цикл фінішного оздоблення складається з двох фарбувань тонкими шарами.

Підготовка стелі до фарбування

 

  • Стики, кути та кріплення повинні бути відшліфовані до гладкої, рівної поверхні.
  • Перед початком робіт важливо переконатися, що стики висохли.
  • Якщо гіпсокартон надовго залишити необробленим, у стиках почнеться повторне вбирання вологи, що може призвести до нерівних поверхонь або появи тріщин.
  • Коли поверхня підготовлена ​​та очищена від пилу, можна наносити шар ґрунтовки.
  • Після повного висихання  можна приступати до фарбування.
Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради