ТОП типових помилок при фарбуванні стін у квартирі
Може здатися, що фарбувати стіни дуже легко – просто нанести трохи фарби та легкими рухами розподілити по поверхні. Але це не так
Щоб стіна була добре пофарбована, треба враховувати багато тонкощів та нюансів. Якщо їх ігнорувати, результат можна отримати далекий від бажаного.
- Пропуск етапу підготовки. Підготовка - важлива частина процесу фарбування. Перед початком роботи необхідно ретельно очистити стіни та дати їм висохнути, зашпаклювати всі щілини та отвори, зашліфувати шпаклівку.
- Купівля неякісних валиків та щіток, які почнуть обсипатися на свіжу фарбу щетиною та залишати шматки поролону, безнадійно зіпсувавши новенький ремонт.
- Не застосовувати ґрунтовку. Грунтовка приховує недоліки стін та забезпечує гладку, стійку поверхню. Можна використовувати суміші фарби та грунтовки в одному розчині, якщо стара поверхня була раніше забарвлена, знаходиться в хорошому стані та має рівну не глянцеву поверхню.
Помилки при фарбуванні кухні
Типові помилки, які допускаються при фарбуванні кухонь, можна розділити на дві категорії: технічні та візуальні.
- Головною з технічних помилок є ігнорування миття перед фарбуванням. Звичайного грунтування в даному випадку недостатньо, тому що стіни в кухні покриті нальотом жиру – якщо його не змити, на пофарбованої поверхні проступлять брудні сліди, а фарба з часом облупиться.
- Великою помилкою буде вибрати для кухні не вологостійку фарбу. У приміщенні, де завжди щось кипить, випаровується, де постійно проводять вологе прибирання та регулярно доводиться протирати стіни від жиру та різних бризок, повинна використовуватися тільки фарба для вологих приміщень.
- З візуальних помилок можна назвати надмірне захоплення яскравими кольорами: вони досить швидко набридають, а кольори з активної групи (червоний, рлмаранчевий) взагалі можуть дратувати.
- Крім того власники кухонь-студій іноді не враховують сполучуваність кольору в різних зонах, а це також може зіграти злий жарт.
Помилки при фарбуванні ванної кімнати
Фарбування ванної кімнати має багато схожого з фарбуванням кухні, але є свої нюанси. З огляду на специфіку та розмір приміщення, помилки тут будуть більш помітними, так що фарбу слід вибирати вкрай обережно.
Ось кілька питань, відповівши на які можна уникнути серйозних помилок при фарбуванні ванної кімнати.
- Стійка ваша фарба до грибка та цвілі? Ванні кімнати, особливо маленькі, регулярно просочуються паром. Вибір фарби для інтер'єру, яка перешкоджає зростанню цвілі та грибка, забезпечить додатковий захисний шар та збереже інтер'єр.
- Чи повністю просохла ванна перед фарбуванням? Залиште двері у ванну прочиненими, включіть витяжку на деякий час, щоб дати, щоб дозволити повітрю циркулювати, позбувшись тим самим від надмірної вологості. Фарба, нанесена на вологі стіни – недовговічна.
- Зачистили ви грибок або цвіль, які утворилися раніше? Як і та в кухні, у ванній не можна просто так взяти, та зафарбувати проблемні місця. Інакше праця виявиться марною. Всі сліди грибкових наростів або цвілі слід зачистити жорсткою щіткою, обробити антисептиком та тільки після повного висихання останнього можна приступати до фарбування.
Помилки при фарбуванні дитячої кімнати
Не піддавайтеся спокусі відтворити останні трендам мульт індустрії. Іноді так хочеться, щоб на стінах дитячої кімнати оселилися улюблені дитиною мультгерої. Однак те, що на перший погляд здається вдалим рішенням, на практиці означає, що захоплення малечею Бетменом, Міньйонами, Тачками або Холодним серцем закінчаться набагато раніше, ніж кімнаті знадобиться новий ремонт, і вона перестане подобатися власникові.
Проте новий ремонт може знадобитися набагато раніше, ніж планувалося, якщо використовувати невідповідну фарбу. Фарба для дитячої повинна бути:
- стійкої до миття та стирання, адже в неї не раз доведеться змивати «наскальний живопис», відбитки долоньок та залишки манної каші;
- «дихати»;
- екологічно чистою, безпечною, без сторонніх запахів;
- досить яскравою, але не напружувати зір.
Помилки при фарбуванні стін у вітальні
Чітких правил оформлення вітальні не існує, але певних правил все ж варто дотримуватися.
- Не зациклюватись на нейтральності. Не варто копіювати вітальні з каталогів - вони можуть бути бездоганно стильними, але їм бракує індивідуальності. Внесіть в вітальню нотку своєї особистості, нехай навіть це в якійсь мірі буде виглядати по-аматорськи або наївно. Врешті-решт - це ваш ж будинок, а не готель.
- Не забувайте про освітлення. Колір може досить сильно змінюватися в залежності від типу освітлення (сонячне, штучне) та від того, під яким кутом падає світло на пофарбовану поверхню.
- Не забувайте враховувати загальну колірну палітру. Якщо у вас оббивка меблів зеленого кольору, не варто вибирати для стін фіолетову фарбу, навіть якщо це ультрамоний тренд або ви закохалися в неї в магазині. Спробуйте поєднання кольорів, пофарбувавши невеликою кількістю фарби білі аркуші паперу: порівняйте, як вони виглядають з покриттям підлоги, столярними виробами, меблями та іншими інтер'єрними предметами (картини, вази та інше).
Для інтер'єрної фарби вітальні немає таких суворих обмежень, як для ванних або кухонь. Фарба не обов'язково повинна бути водостійкою. Вибрати матову поверхню або глянець можна виходячи з того, що хочеться отримати у результаті:
- матова фарба створює в приміщенні затишок та приємну атмосферу;
- глянець надає інтер'єру блиск та робить його розкішним, однак буде помилкою використовувати його на нерівних поверхнях - дефекти він не приховує, а навпаки підкреслює.
Типова помилка при фарбуванні віталень - вибір «слабкою» фарби, виходячи з припущення, що такого інтенсивного навантаження, як в дитячій або кухні у вітальні не буває. Однак уже через кілька тижнів стають помітні потертості в місцях стикування зі стінами диванів та крісел, в районах вимикачів та книжкових полиць.
Зносостійка фарба ELEMENT допоможе уникнути таких неприємностей, надовго захистивши стіни від стирання та дрібних подряпин.
Помилки при фарбуванні коридору
- Не враховувати інтенсивність руху в коридорах та купувати фарби, що погано відмиваються.
- Якщо вам не подобається глянець, чи його використання недоцільне, обирайте шовковисто-матову зносостійку фарбу ELEMENT 5 з сімейства зносостійких фарб ELEMENT. Вона стійка до механічного і мокрого стирання і не поглинає світло.
- Використання кольорів, які швидко забруднюються, так само є поширеною помилкою в будинку, де проживає велика родина. Не треба фарбувати коридор білою, яскраво-жовтою або будь-який інший маркою фарбою.
- При цьому не варто кидатися в іншу крайність і надавати перевагу темним кольором. Від цього приміщення не тільки стане похмуро виглядати, але і візуально зменшиться.
Помилки при фарбуванні стелі
- Спочатку пофарбувати стіни, а потім взятися за стелю - велика помилка, так ви легко зіпсуєте зовнішній вигляд стін, забризкавши їх стельовою фарбою.
- Знизу стеля може виглядати чистою, але якщо знехтувати очищенням, фарба ляже нерівномірно, а на стелі утворяться некрасиві горби та борозенки.
- Починати фарбувати з середини. Важко втриматися, щоб не почати роботу з самого великого простору - так буде здаватися, що основний обсяг вже виконано і залишилися дрібниці. Але це надійний спосіб пропустити незафарбовані ділянки. Починати потрібно зі стику стелі та стіни, використовуючи маленький пензлик, а потім поступово дофарбовувати до протилежного краю.
- Не наносити достатню кількість фарби на пензель через острах закапати підлогу та стіни. Якщо використовувати занадто мало фарби, залишаться смуги, пропущені місця та доведеться перефарбовувати цілі ділянки.