Як вибрати професійний інструмент для фарбування та оздоблення стін
Інструменти так само важливі при фарбуванні стін, як правильно підібрана фарба, штукатурка або декоративне покриття.
Професіонали стверджують, що вибір інструменту рівноцінний вибору матеріалу, тому що тільки з якісними інструментами можна отримати гарний результат та витратити при цьому менше зусиль і часу.
Шпателі з нержавіючої сталі
Для виготовлення шпателів використовуються два основні типи лез:
- з високовуглецевої сталі,
- з нержавіючої сталі.
Обидва типи мають унікальні властивості, які впливають на оптимальне використання інструменту.
Вуглецева сталь дає міцне, легке та гнучке лезо. Проте з часом інструмент починає ржавіти та залишає на поштукатуреній поверхні неестетичні сліди. Найнеприємніше, що іржа може проступати навіть крізь фарбу, безнадійно зіпсувавши цим самим свіжий ремонт. До того ж зіпсовані іржею інструменти залишають борозенки та ямки на штукатурці, тому з ними або зовсім не вийде добитися ідеально рівної поверхні, або доведеться витратити набагато більше зусиль.
Нержавіюча сталь - це сплав вуглецевої сталі, хрому, нікелю, марганцю та інших мікроелементів, які роблять її непроникною для іржі. Серед будівельників популярний жарт, що інструменти з "нержавійки" будуть єдиним, що зможе пережити ядерну війну. До недоліків нержавіючої сталі можна віднести її трохи меншу гнучкість та трохи більшу вагу. Але це легко компенсувати, взявши шпатель з тоншим лезом. Зовсім недавно на ринку з'явилася продукція італійського виробника BOLDRINI. Пропонуємо звернути увагу на шпателі з нержавіючої сталі, що рекомендуються для нанесення декоративної штукатурки:
- шпатель для венеціанської штукатурки, він же шпатель кельма,
- шпатель-лопатка в розмірах 120, 150 та 250 мм.
Інструменти для декорування стін
Існує безліч технік декоративної штукатурки стін, проте такого розмаїття складно було б досягти використовуючи лише шпателі. Після того, як стіни будуть поштукатурені, їм можна надати оригінального вигляду, застосовуючи спеціальні інструменти BOLDRINI. Залежно від типу малюнка, декорування наноситься як перед фарбуванням, так і після нього.
Щітка BOLDRINI «1000 ліній» густо утикана жорсткими «ворсинками» висотою приблизно 2 см. Вона створює на ще мокрій штукатурці борозенки, що створюють на стіні візерунки «хвилі», «смужки» «дерево», «камінь» і інші.
Щітка BOLDRINI Юта навпаки не дряпає поверхню, оскільки її густий «ворс» створений з гуми. Вона допомагає зробити «тканинні» візерунки - льон, мішковина, денім.
Губка синтетична BOLDRINI для декоративних робіт завдяки своїй пористості підходить для створення «леопардових» візерунків, «розмитості», м'яких хвиль та ліній.
Професійні малярні щітки
У маляра, як і у художника, повинен бути свій набір щіток та пензлів. Їх вибір залежить від типу фарби та призначення.
Існують і універсальні щітки з натуральної та синтетичною щетиною. Деякі віддають перевагу натуральній щетині, інші - синтетичній, багато хто вибирає тип щітки в залежності від обставин.
Натуральні щітки:
- добре працюють з олійними та водоемульсійними фарбами, але несумісні з акрилом,
- добре утримують форму,
- дорожче синтетичних,
- залишають сліди мазків, що може бути добре чи погано в залежності від того, що задумав дизайнер.
Синтетичні щітки:
- економічні,
- добре поєднуються з акрилом, олійними та водоемульсійними фарбами,
- ними легше і швидше фарбувати, але потрібно ретельно прибирати з них надлишки фарби,
- залишають більш гладку поверхню, майже не дають слідів мазків,
- підходять для всіх рівнів майстерності.
Крім того, існує поділ щіток за призначенням:
- універсальні щітки,
- широкі щітки для фарбування стін,
- скошені щітки для фарбування стиків та кутів,
- вузькі та тонкі щіточки для точкового підфарбовування,
- вигнуті щітки для фарбування труб та батарей опалення,
- макловиці - щітки для фарбування стелі.
Макловица відрізняється від звичайних щіток тим, що у неї не кілька рядів щетини, а щетина кріпиться цілими пучками. Ворсинки у макловиці довгі та густі, тому робота виконується набагато швидше. Ця щітка підходить і для фарбування стелі, і для обробки антисептичними та просочуючими розчинам. При певній фантазії її можна застосовувати і для декоративного оздоблення стін.