30 April 2020

Чим пофарбувати стіни у підвалі?

Підвал не менш важливе приміщення в будинку, аніж інші. Він знаходиться на найнижчому рівні, і від нього залежить , яка вологість буде у будинку, як буде зберігатися тепло. Тому варто приділити увагу ремонтним роботам і зробити оздоблення у підвалі якісно

Чим пофарбувати стіни у підвалі?

Для чого фарбувати стіни у підвалі?

Відповідь на це питання така – для створення естетичного вигляду. Але основне завдання фарбування стін у підвалі – це захист від вологи. Зазвичай стіни виконані із бетону та цегли, ззовні покриті штукатуркою. І завдання верхнього фінішного шару – забезпечити максимальний захист стін від сирості, попередити можливість появи плісняви, укріпити приміщення і створити хороший мікроклімат всередині нього.

Для цього важливо правильно підібрати матеріал, котрий буде наноситися на стіни.

Чим пофарбувати бетонні стіни у підвалі?

Спочатку визначимо, які вимоги варто врахувати обираючи фарбу для стін підвалу. Отож, вона повинна:

1.       Мати високу ступінь вологостійкості. Захищати стіні від плісняви та грибка.

2.       Мати високу ступінь пар проникності. Не пропускати вологу, попереджувати її накопичення всередині будівельного матеріалу.

3.       Мати хорошу адгезію.

4.       Бути стійкою до стирання, добре митися.

Таким вимогам відповідають акрилові фарби. Вони стійкі та надійні. Ідеально підійде варіант, рекомендований для зовнішнього застосування. Цей вид фарби не боїться перепадів вологи, містить протигрибкові добавки. Служить довго, гарно миється, не боїться механічних пошкоджень.

ЛФМи з вмістом латексних складових також непоганий варіант для підвалу. Вони утворюють надійне, стійке покриття, яке не боїться вологи.

Силіконові мають високий ступінь захисту від плісняви та грибкових утворень. Менш токсичні, без запаху.  

Силікатні найдовговічніші, з високим ступенем пар проникності, не бояться води. Покриття легко миється.  

Як пофарбувати стіни  у підвалі?

Фарба для вологих приміщень потребує спеціальної підготовки поверхні.

1.       Якщо раніше приміщення було пофарбовано, варто зняти старий шар, зашліфувати всі нерівності. Тріщини необхідно заштукатурити.

2.       У випадку високої вологості, приміщення підсушують та провітрюють.

3.       Обов’язково слід оглянути стіни на наявність грибка. При виявленні, необхідно провести обробку протигрибковими засобами, попередньо очистити.

4.       Прибрати весь пил та бруд.

5.       Важливо нанести правильну ґрунтовку перед тим, як проводити фарбування. Спеціалісти рекомендують використовувати антисептичний ґрунт від компанії  Element,  в склад якого входять антисептичні препарати. Час висихання матеріалу – 8 годин.

6.       Нанесення фарби для вологих приміщень проводять у 2-3 шари. Рекомендуємо використати фарбу для вологих приміщень Element. Вона призначена для вологих приміщень, гарно захищає від плісняви та грибка. Підходить для будівель з великим навантаженням, не боїться механічного впливу, забруднень.  

7.       Наносять фарбу широкою щіточкою чи валиком. Починають роботу з кутової частини кімнати. Кожному шару дають можливість висохнути протягом 3-х годин.

При виконання малярних робіт важливо враховувати те, що приміщення має гарно провітрюватися. В процесі використовуйте засоби індивідуального захисту.

Фарбування підвалу проводять ретельно та клопітливо. Важливо захистити стіни. Так підвал буде виконувати свої функції довго, волога не накопичуватиметься, комфортний мікроклімат збережеться на весь термін експлуатації.

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради