23 July 2021

Відео: Антисептик для деревини - як правильно наносити | Поради технолога

У новому випуску влогу "Поради технолога" , Олександр Бойченко розповість, як правильно використовувати антисептик для деревини, щоб не повторити типових помилок при його нанесенні.

Відео: Антисептик для деревини - як правильно наносити | Поради технолога

Антисептик для захисту деревини: як вибрати

Засоби захисту деревини бувають як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт.

Просочення для дерева для зовнішніх робіт та внутрішніх робіт захищає дерев'яні поверхні від моху, грибка, цвілі, надає презентабельний і багатий вид матеріалу.

Незалежно від того, в якому місці буде використовуватися просочення для дерева, купити краще матеріал на водній основі - без різкого та неприємного запаху, без вмісту насичених парів. У приміщенні використання матеріалів з різким запахом взагалі не рекомендується, але і при зовнішніх роботах обробка деревини від гниття буде проходити набагато комфортніше, якщо при цьому не доведеться вдихати неприємні запахи або надягати респіратор.

Слід звернути увагу, що у просочення-антисептика для дерева має бути декілька дуже важливих якостей.

  • Стійкість до впливу атмосферних явищ: спека і холод, вітер, підвищена і знижена вологість, перепади вологості та температур. Крім того, засіб повинен бути стійким до світла і не втрачати захисних властивостей під впливом ультрафіолету.

 

  • Стійкість до механічних пошкоджень - це особливо важливо для зовнішніх покриттів. Наприклад, просочення для забору буде постійно зазнавати впливу пилу, частинок піску, вітру, снігу і т. д., що поступово призводить до руйнування нестійкого захисного покриття.

 

Захист деревини від вологи: нанесення антисептика

Антисептик в кольорі не рекомендується наносити на не підготовлену поверхню.

  • Спочатку проводиться обробка безбарвним антисептиком, який у цьому випадку виконує роль ґрунтовки та покликаний забезпечувати рівномірне всмоктування наступного шару. Такий підхід обумовлений тим, що в кліматі з підвищеною вологістю колерований антисептик всмоктується з різним ступенем інтенсивності, а на готовій поверхні з'являються темні та світлі плями.

 

  • Для другого шару беруть антисептик в кольорі. Він має підвищену в'язкість, але не дивлячись на це легко наноситься на дерев'яну поверхню.

 

  • Шари наносяться з проміжками від двох до шести годин в залежності від температури й вологості всередині або зовні приміщення.

 

Елемент пропонує 11 відтінків антисептика в кольорі: горіх, дуб, махаон, каштан та інші. Можлива також індивідуальна колеровка. Недосвідчені майстри, щоб отримати більш інтенсивний колір, іноді наносять два або навіть три шари кольорового антисептика. Робити цього не варто: збільшиться витрата матеріалу і колір стане нерівномірним - місцями темнішим, місцями світлішим.

Оскільки вологість повітря при виконанні захисних заходів для деревини має дуже велике значення, роботи краще проводити в теплу і суху пору року. Пізня осінь, зима, рання весна і дощове літо - не найкращий час для антисептичної обробки виробів з дерева. Якщо немає можливості проводити покриття в сухому і теплому приміщенні, краще дочекатися відповідної погоди.

Захист деревини від гниття - дуже важливий етап будівельних робіт, з антисептиками сімейства Елемент його можна виконати швидко, якісно і з гарантією на 5 років і більше.

 

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради