24 March 2020

Структурна фарба для фасаду - як обрати та як наносити

Зовнішній вигляд будинку - перше, що кидається в очі. Стиль, яскравість, охайність, особливість – саме все це зможе підкреслити матеріал, який застосовують в оздобленні фасаду. Тому важливо правильно його підібрати та нанести.

Структурна фарба для фасаду - як обрати та як наносити

Чим пофарбувати фасад

Основні вимоги, котрим повинен відповідати ЛФМ для зовнішнього застосування:

- стійкість до погодних умов місцевості, морозо- та вологостійкість,

- стійкість до ультрафіолету, збереження кольору протягом тривалого періоду,  

- протигрибкові властивості. Матеріал має гарно пропускати вологу, не втримувати її всередині приміщення, 

- висока покривна здатність та еластичність. Фарба не розтріскується в короткий термін експлуатації, 

- стійкість до миття та механічного впливу. 

Якісна структурна фасадна фарба зобов’язана у повній мірі відповідати усім вищеперерахованим вимогам. Тільки такий матеріал буде служити довгота мати естетичний вигляд весь експлуатаційний період.  

Ринок лакофарбових матеріалів сьогодні пропонує широкий асортимент фарб, штукатурок для оздоблення фасаду. 

Чому саме варто фарбувати фасад структурною фарбою

На питання «структурна фасадна фарба, чим саме відрізняється від інших варіантів для фасаду?», спеціалісти відповідають так:

  1. Різноманітний склад дозволяє обрати матеріал для нанесення на ту чи іншу поверхню. Наприклад, вінілові фарби для фасаду – прекрасний варіант у тому випадку, якщо важлива адгезія, акрилові – пластичні, з ними можна експериментувати і робити різноманітні фактури. Силіконові фарби довговічні, мають високу паро проникність та стійкість до вигорання. Силікатні не бояться бруду та механічного впливу, довго служать. Мінеральні -  гарний варіант для декорування, допомагають створити різні ефекти на стіні. 

  2. Такий вид фарби не потребує спеціальної підготовки поверхні перед нанесенням. 

  3. Дозволяє створювати різноманітні ефекти – «під камінь», «під оксамит», «під шкіру» та інші. 

  4. Оптимальне використання, наприклад, в 4 рази менше витрати у використанні, наприклад, порівняно з варіантом «короїд». 

  5. Значно більший термін експлуатації. 

Структурна фарба як наносити

При первинному оздобленні стіни мають бути гарно просушеними та очищеними від пилу. У випадку, коли була присутнє попереднє нанесення, його потрібно зняти, зачистити та зашліфувати.

Наступні етапи є стандартними для обох варіантів.

  1. Підготувати ЛФМ до нанесення. Прочитати уважно рекомендації від виробника структурної фасадної фарби, як розводити та використовувати. При необхідності, матеріал може бути закольорованим у потрібний відтінок. Гарно перемішаний до однорідного стану. 

  2. Ґрунтування поверхні проводять валиком чи широкою щіточкою. Дають просохнути не менше 2-х годин. 

  3. Наносять структурну фарбу широкою кельмою або валиком. Роботи проводять неквапливо, приділяючи увагу кутам, важкодоступним місцям. 

  4. Формують фактуру. Фарба дозволяє проявити фантазію і зробити будь-який малюнок.

  5. При необхідності можливе нанесення лаку як фінішного декоративного шару.

  6. Кожний шар має гарно висохнути.

Структурна фарба замість штукатурки «короїд» та «баранчик»

Фактурне покриття «короїд» та «баранчик» достатньо часто використовують для оздоблення фасаду. Вони мають свої переваги в експлуатації. Але є деякі моменти, котрі при вборі стають на бік структурного матеріалу. А саме: 

- структурна фарба наноситься в один шар, а матеріал «короїд» потребує кількох,

- відповідно, роботи по нанесенню структурної фасадної фарби, є економними,  

- витрати на 1 кв.м. менші,

- триваліший термін служби, до 10 років.

Структурна фарба всередині приміщення 

Структурна фарба універсальна. Її можна використовувати не тільки ззовні приміщення. Вона екологічна, не має різкого запаху. Рекомендована для фарбування стін та стелі в приміщеннях з високою вологістю та значною прохідністю. 

Компанія Element рекомендує звернути увагу на фарбу Element Рельєф. Це білий матовий акриловий водно-дисперсійний матеріал прекрасно захищає стіни від механічних пошкоджень і є ідеальним варіантом експлуатації в агресивному середовищі. Можна наносити на бетонні, оштукатурені чи цегляні поверхні.  Має тривалий термін служби, наноситься в один шар.

Як пофарбувати стелю та стіни структурною фарбою ?

Всі етапи нанесення аналогічні фасадному застосуванню. Єдине, що варто врахувати, це попередній захист поверхонь, на які фарба не повинна потрапити. Їх варто заклеїти малярним скетчем або покрити плівкою. Деякі види фарб не потребують попереднього ґрунтування. Про це має бути вказано на тарі виробника. На стелю наносять матеріал валиком, тому варто обирати не густі варіанти. 

Якісне виконання оздоблення залежить від двох складових – хороший продукт та професіоналізм виконання робіт. Обирайте перевіренні продукти, радьтеся з спеціалістами, віддавайте перевагу майстрам з досвідом. І нехай ремонт приносить тільки задоволення. 

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради