26 February 2020

Як самому фарбувати шпалери

Шпалери під фарбування поєднують в собі здатність прикривати шпарини та викривлення на поверхні стіни з можливістю регулярно оновлювати зовнішній вигляд кімнати. Це практичне і привабливе рішення для декорування житлового приміщення.

Як самому фарбувати шпалери

Підготовка поверхні під фарбування

При фарбуванні нещодавно поклеєних шпалер дуже важливо дочекатися повного висихання клею. Інакше фарба в місцях неповного висихання клею ляже плямами. Якщо ви збираєтеся зафарбувати старі шпалери, дуже важливо правильно підготувати поверхню.

  • У місцях, де шпалери відійшли від стіни, особливо на місцях стику і в кутах, необхідно провести повторне закріплення клеєм, призначеним для даного типу шпалер. Клей під шпалери потрібно вводити обережно та негайно видаляти надлишки, що потрапили на зовнішню поверхню. Інакше, коли стіна буде пофарбована, в тому місці будуть добре помітні плями, а зафарбувати їх вже не вийде.
  • Якщо в стіні є будь-які отвори чи шпаринки, їх необхідно закрити шпаклівкою.
  • Пройдіться по стінах, що призначені для повторного фарбування, пилосмоком з м'якою щіткою. Якщо цього не зробити, пил у зв'язці з фарбою зіб'ється грудками.
  • Після сухого чищення шпалери потрібно поґрунтувати.

Обираючи ґрунт під шпалери, потрібно орієнтуватися на їх тип та якість самого матеріалу. Наприклад, ґрунт ТM ELEMENT забезпечує не лише добре зчеплення фарби з поверхнею, але і діє як антисептик. У приміщеннях з підвищеною вологістю або при обробці зовнішніх стін це допомагає уникнути появи плісняви.

Інструменти для фарбування

Для фарбування шпалер потрібні стандартні інструменти, що продаються в будь-якому будівельному магазині.

Крім безпосередньо самої фарби вам знадобиться:

  • якісні пензлики (щоб щетина з них не     сипалася та не прилипала до стін);
  • поролоновий валик;
  • трубка-подовжувач для валика (краще телескопічна);
  • малярський скотч (якщо планується фарбування у два кольори або більше);
  • лоток (ванночка) для фарби;
  • плівка або тканина для захисту меблів.

Шпалери під фарбування: якою фарбою фарбувати

На полицях будівельних магазинів часом буває досить важко обрати інтер'єрну фарбу через велике розмаїття асортименту. Отже, якщо ви аматор, спочатку вам потрібно розібратися з типами та видам таких фарб.

Фарба для шпалер під фарбування буває двох типів: на водній і масляній основі. Крім того існує кілька видів фарби, які відрізняються за ступенем блиску:

  • матова;
  • напівматова;
  • глянцева;
  • напівглянцева.

Дуже важливо, наскільки легко фарба буде наноситися на шпалери – в кінцевому підсумку від цього залежить, як будуть виглядати пофарбовані стіни. Тому краще віддавати перевагу матеріалам перевіреного виробника.

Потрібно враховувати призначення кімнати, стіни в якій планується фарбувати. Для дитячої або коридору варто вибрати інтер'єрну латексну фарбу ELEMENT 7, оскільки ця фарба стійка до стирання та розроблювалась спеціально для фарбування фактурнї поверхні, зокрема - шпалер. Якщо ви оберете більш дешеву фарбу або фарбу сумнівно виробника, то досить швидко помітите неприємні «залисини» в тих місцях, де поверхня інтенсивно чіпається руками або якимсь предметами. 

Особливо стійка інтер'єрна фарба - чудове рішення для кухні. Уникнути забруднень кухонних стін не вдається навіть дуже чепурним господиням, отже – періодично їх доведеться відтирати та відмивати. Щоб фарба не стерлася після перших двох генеральних прибирань, рекомендуємо фарбувати стіни латексної фарбою ELEMENT 5.

Рекомендації по вибору кольору

Колір і фактура стін є найбільш важливими аспектами домашнього декору - ваш вибір кольорової схеми вплине на візуальне сприйняття меблів, фіранок та інших варіантів декору.

Шпалери мають здатність змінювати зовнішній вигляд кімнати, будь то коридор, кухня чи вітальня. Велике значення має, для якої саме кімнати вибирається фарба для шпалер - кольори, які будуть гармонійно виглядати в вітальні, зовсім не підходять для кухні або їдальні. Та навпаки – яскраві «кухонні» фарби будуть недоречні в спальні.

Ручне колерування фарби

Фарба, що є в наявності в магазинах, не завжди відповідає побажанням споживача щодо кольору або відтінку. Вирішується ця проблема досить легко — з для отримання потрібного відтінку змішують між собою різні кольори. Якщо ви не знайомі з кольоровим спектром, використовуйте коло кольорів.

  • Головне - ніколи не змішуйте все фарби відразу. Поступово додаючи один колір до іншого, можна домогтися бажаного відтінку.
  • Змішуються фарби повинні бути одного типу і того ж самого або близького до ньго виду.
  • Олійні фарби змішуються тільки з олійними, фарби на водній основі - тільки з фарбами на водній основі;
  • При змішуванні фарб допускається змішувати матову і напівматову фарби, так само як і глянець і напівглянець, таким чином можна отримати різні ступені блиску
Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради