28 August 2020

Чим та як фарбувати металеві двері?

Якщо металеві двері з часом перестали естетично виглядати та потребують оновлення, найоптимальніший спосіб це зробити - фарбування.

Чим та як фарбувати металеві двері?

Оскільки при фарбуванні металевих виробів підготовчий етап займає левову частку часу, слід з великою увагою поставитися до вибору фарби - тоді робота над новим виглядом гаражних дверей займе набагато менше зусиль.

 

Обираємо фарбу для металевих дверей гаражу

Існує кілька видів фарби, що підходять для покриття металевих поверхонь. У кожного є свої особливості.

    • Латексна фарба для металевих дверей має властивості, що дозволяють їй стійко витримувати великі перепади температур та не розтріскуватися від сильної спеки або морозу.
    • Бітумна фарба дуже міцна, адже вона містить той самий компонент, що й асфальт. Вона відмінно підходить для металу, бетону або каменю, але буває тільки чорного кольору.
    • Фарба для дверей на масляній основі стійка до відколів та швидко сохне. Вона має блискучу поверхню та широкий колірний спектр.

Фарбування металевих дверей у чомусь схоже на фарбування автомобіля - якість роботи багато в чому залежить від того, скільки зусиль витрачено на підготовку. Потрібно згладити вм'ятини, знежирити та заґрунтувати поверхню, провести антикорозійну обробку.
Але якщо часу на настільки ретельну підготовку немає, а результат хочеться отримати близький до ідеального, варто звернути увагу на молоткову фарбу.

Молоткова фарба - її особливості та переваги

Що таке молоткова фарба? Це універсальна композитна емаль з високими технічними та естетичними характеристиками. Після висихання вона абсолютно нешкідлива для здоров'я людини, що дає можливість використовувати її для внутрішніх та зовнішніх робіт. За своєю структурою вона негладка, нагадує поверхню, злегка побиту молотком (звідси й назва), що допомагає приховати дрібні недоліки поверхні.

Єдиний недолік цього матеріалу - вартість, яка дещо перевищує номінальну ціну інших типів фарби. Така різниця пояснюється багатокомпонентним складом, а високі експлуатаційні характеристики та ефектний вигляд фарби нівелюють цей недолік.

На відміну від більшості стандартних лакофарбових покриттів, молоткові покриття використовується практично скрізь: для внутрішнього і зовнішнього застосування, в будинках та на робочому місці. Універсальність фарби полягає в тому, що вона схоплюється з абсолютно різними видами матеріалів: металом, оцинкованими виробами, склом, пластиком, бетоном, гіпсокартоном. Але найчастіше його використовують для фарбування металевих виробів.

Підготовка до фарбування


Молоткову емаль можна наносити практично на будь-яке інше покриття, будь то масляна або бітумна фарби. Попередньо лише потрібно видалити шматки фарби, що відшаровуються, та рихлу іржу.
В ідеалі двері, призначені для фарбування, потрібно:

    • зняти з петель,
    • зняти з них замки, ручки,
    • зняти попередні шари фарби скребком,
    • зачистити іржу (всю, а не лише рихлу),
    • нанести ґрунтовку та антикорозійне покриття, дати їм повністю просохнути,
    • наносити тонкі шари фарби за допомогою пульверизатора, чекаючи повного висихання попереднього шару.


Зауважимо, що у випадку, якщо у вас не новобудова - подбайте про безпеку, не залишайте приміщення без дверей на кілька днів.

Нанесення молоткової фарби відрізняється простотою та легкістю:

  • поверхня очищається від пилу і бруду;
  • обробляється будь-яким розчинником, щоб видалити жировий наліт;
  • великі вм'ятини, якщо такі присутні, треба зашпаклювати, дрібні вм'ятини й подряпини будуть приховані за рахунок молоткової структури фарби;
  • перед використанням в місткість з фарбою вливають необхідну кількість розчинника та ретельно перемішують;
  • наносять фарбу валиком або пензликом.

Як бачите, з ланцюжка зникли кілька трудомістких етапів, що вимагають часу на висихання, оскільки молоткова фарба ELEMENT є не лише фінішним покриттям, а виконує також функції ґрунтовки та антикорозійного покриття.

Фарбування вхідних металевих дверей молотковою фарбою

Металеві двері квартири або будинку також можуть бути пофарбовані молотковою фарбою. У разі, якщо в приміщенні встановлено подвійні двері, і на других дверях також є замки, краще не нехтувати горизонтальним способом фарбування - тобто зняти двері з петель і розмістити їх горизонтально на спеціально підготовлених стійках або просто поставити на два стільці.


Але навіть якщо двері зніматися не будуть, з них обов'язково потрібно зняти ручки, тому що фарбу з них потім видалити буде важко або навіть неможливо, заклеїти малярським скотчем вічко й інші поверхні, які не будуть фарбуватися (скло, вітражі, дерев'яні вставки, інші декоративні елементи).

Інструменти для фарбування

Через присутність у молотковій фарбі важких фракцій, використання балона з розпилювачем недоцільно. Набагато простіше пофарбувати двері безворсовим валиком, а на кутах та стиках поверхонь - малярською щіткою.
Також може знадобитися малярський скотч та плівка, щоб накрити підлогу.

Що ще можна пофарбувати?


Якщо після фарбування дверей залишиться фарба, їй завжди можна знайти застосування та пофарбувати інші предмети, надавши їм нового вигляду.
Фарба по металу 3 в 1 Елемент не вимагає виконання ґрунтувальних або антикорозійних робіт. Попередня підготовка полягає лише в нескладному очищенні. Так що процес оновлення не буде втомлювати, або навіть зможе принести задоволення. Що можна пофарбувати молотовою фарбою?

  • Камінну решітку, решітку на поруччях, чавунну решітку водозливу.
  • Металеві деталі меблів, наприклад, ніжки стільців або вішалку для одягу.
  • Козирок над вхідними дверима.
  • Різні предмети побуту: сушарки для одягу або посуду, поличку для взуття, гачки для кухонного начиння.


Загалом, навіть незначна кількість молоткової фарби здатна привнести в будинок нотку нового та прикрасити інтер'єр.

 

Поділитися
Надiслати
Запинити

Інші поради